محمدرضا شجریان درگذشت

به گزارش تور گرجستان ارزان، محمدرضا شجریان خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی پس از تحمل یک دوره طولانی بیماری دار فانی را وداع گفت.

محمدرضا شجریان درگذشت

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا شجریان خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی پس از تحمل یک دوره بیماری امروز پنجشنبه 17 مهرماه در سن 80 سالگی درگذشت.

محمدرضا شجریان طی سه چهار سال اخیر همزمان با تشدید بیماری بارها در بیمارستان بستری شده بود.

جزییات تشدید بیماری این هنرمند شناخته شده موسیقی ایران، زمانی رسانه ای شد که بهمن ماه 98 خبر رسید که شجریان در یکی از بیمارستان های تهران بستری شده است. شرایطی که تا اسفند ماه نیز به صورت متناوب ادامه داشت. در همین شرایط بود که همایون شجریان در شامگاه سوم اسفند 98 به میان مردمی که شبانه در بیمارستان جم تهران حضور پیدا نموده بودند، آمد و در سخنانی فرایند بیماری و درمان پدر را اینگونه تشریح کرد؛ از سه چهار سال قبل که پدر در آمریکا مجبور به رادیوتراپی شدند، این رادیوتراپی عوارض سویی به همراه داشت که توضیح آن را بعدها در رسانه ها هم مطرح خواهم کرد. همان زمان بنده را خواستند که به آمریکا بروم. با مسائلی همچون اخذ ویزا و داستان های دیگر، خود را به آنجا رساندم. شرایط ایشان آن روز به گونه ای بود که دکترها او را جواب کردند و حتی گفتند تا یک هفته دیگر بیشتر زنده نخواهند بود چرا که حدود یک هفته بود که پدرم نه آب خورده بود و نه غذا. […] به دلایل عوارض همان رادیوتراپی و تورم مغز، مراحل پیچیده ای طی شده بود و انتها هم پزشکان پدر را جواب کردند اما بنده اصرار کردم در صورتی که ایشان عذاب و دردی نداشته باشد، حتی شده برای یک روز هم بیشتر او را برای ما نگه دارند، این کار را بکنند. برای تغذیه در معده شان لوله ای کارگذاری شد تا بتوانند غذا به او بدهند و همین تغذیه مجدد باعث احیا شد. پس از آن شرایطی را فراهم آوردیم تا به رغم بعضی مسائل پدر را به ایران منتقل کنیم.

این هنرمند باسابقه موسیقی ایرانی از ابتدای سال 99 در چند نوبت به بیمارستان منتقل و در بخش مراقب های ویژه بستری شد که آخرین نوبت آن روز 13 مهرماه بود.

پیکر زنده یاد شجریان طبق برنامه ریزی برای تدفین و خاکسپاری به زادگاهش مشهد مقدس منتقل خواهد شد.

خبرنگاران درگذشت این هنرمند موسیقی را به خانواده ایشان و جامعه هنری کشور تسلیت می گوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1550

به "محمدرضا شجریان درگذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدرضا شجریان درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید