لحاظ شدن سهمیه معلولان در تمام آزمون های استخدامی

به گزارش تور گرجستان ارزان، تهران (پانا) - رییس امور آمار و برنامه ریزی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گفت در همه آزمون های استخدامی که با مدیریت سازمان اداری و استخدامی برگزار می شود این سهمیه لحاظ می شود.

لحاظ شدن سهمیه معلولان در تمام آزمون های استخدامی

به گزارش صدا و سیما، علی قنبری در گفتگو با خبر نیمروز شبکه یک سیما با تاکید بر این که سهمیه های تخصیص یافته به معلولان در فضای رقابتی شکل می گیرد، افزود: حتی اگر فرد پذیرفته شده ای در این سه درصد سهمیه معلولان در آزمون برگزار شده وجود نداشته باشد، آن سهمیه قابل تخصیص به سایر افراد نیست و برای معلولان در آزمون های بعدی حفظ خواهد شد.

وی درباره این که این سهمیه ها تا چه میزان اجرایی شده است؟ گفت: همه سهمیه های تخصیصی تا به امروز عملیاتی شده است و در آزمون هایی که سازمان اداری استخدامی کشور برگزار می کند رعایت سهمیه های استخدامی معلولان برای ما به عنوان یک امر قانونی فرض می شود، برای مثال در آزمون قبلی که ظرفیت استخدامی حدود 37 هزار نفر بود همه 3 درصد برای معلولان در دفترچه آزمون مدنظر گرفته شده بود.

قنبری درباره میزان اجرای این قانون در دستگاه های اجرایی نیز گفت: در آزمون هایی که با مدیریت سازمان اداری و استخدامی و آزمون های مشترک فراگیر برگزار می شود قانون دقیقا رعایت می شود.

طبق ماده 15 لایحه حمایت از حقوق معلولان، دولت مکلف است حداقل 3 درصد از مجوز های استخدامی رسمی، پیمانی و کارگری دستگاه های دولتی و عمومی اعم از سازمان ها، وزارتخانه ها، موسسات و شرکت ها و نهاد های عمومی، انقلابی و دیگر دستگاه هایی که از بودجه کشور استفاده می کنند به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 فروردین 1401 بروزرسانی: 7 فروردین 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2297

به "لحاظ شدن سهمیه معلولان در تمام آزمون های استخدامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لحاظ شدن سهمیه معلولان در تمام آزمون های استخدامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید