قالیباف: شرایط فعلی بورس اصلا مورد قبول نیست

به گزارش تور گرجستان ارزان، شرایط بازار سرمایه در جلسه مشترک مجلس با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس آنالیز شد و در این نشست که به دلیل اهمیت موضوع بازار سرمایه در حضور رییس مجلس برگزار گردید، محمدباقر قالیباف ضمن بیان نظرات مردم و فعالان بازار که خواهان توجه بیشتر دولت به بازار سرمایه هستند، بر ایفای وظیفه نظارتی مجلس، خطاب به وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس تاکید نمود تا اقدامات جدی تری در راستای صیانت از حقوق سهامداران و ارتقای کارآمدی بازار سرمایه انجام دهند.

قالیباف: شرایط فعلی بورس اصلا مورد قبول نیست

به گزارش ایسنا، دکتر محمد باقر قالیباف بر لزوم اثربخشی سریع و ملموس اقدامات وزارت اقتصاد و سازمان بورس در این خصوص تاکید نمود و اضافه نمود: اعتماد مردم، بزرگترین سرمایه نظام است و نباید آن را تخریب کرد. هرگونه اقدامی که موجب صدمه به این اعتماد عمومی گردد، غیر قابل قبول است. بازار سرمایه باید با حفظ ویژگی نقدشوندگی به عنوان مهمترین منبع تامین مالی فراوری مورد اعتماد مردم باشد.

رییس مجلس با اشاره به اختیارات وسیع وزارت اقتصاد و سازمان بورس در اداره حرفه ای این بازار و صیانت از رونق بازار سرمایه توضیح داد: شرایط فعلی این بازار اصلا مورد قبول نیست و باید این رویه اصلاح گردد و اعتماد به بازار برگردد همچنان که مردم با ترغیب دولت سرمایه خود را به این بازار آوردند، پاسخ اعتماد خود را هم باید بگیرند.

در این جلسه همچنین محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون مالی مجلس با تاکید بر اجرای کامل و دقیق مصوبات شورای عالی بورس در این خصوص، خواهان توضیحاتی در مورد اجرای مصوبات شورای عالی بورس و آیین نامه صیانت از حقوق سهامداران شد.

در ادامه جلسه فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد با بیان دغدغه وزارتخانه و دولت برای بهبود شرایط بورس و حمایت از بازار سرمایه، بر برنامه این وزارتخانه و سازمان بورس برای اجرای دقیق مصوبات شورای عالی بورس در راستای تقویت بازارگردانی سهام، تزریق منابع مالی مصوب به بازار سرمایه و همچنین تقویت خرید سهام خزانه توسط شرکت ها و انتشار اوراق تبعی تاکید و از سازمان بورس خواست با توجه به درخواست های فعالان بازار و مردم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

همچنین حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس نیز در این جلسه با ذکر اقدامات صورت گرفته سازمان بورس در راستای صیانت از حقوق سهامداران، بر فعالیت بیشتر ناشران و سهامداران عمده در مورد بازار گردانی تاکید نمود و با توجه به تاکید وزیر اقتصاد بر لزوم جدیت بیشتر در اجرای بازارگردانی برای کلیه سهام بازار سرمایه، ضمن بیان بعضی نکات در این خصوص، قول داد در این خصوص اقدامات لازم تسریع و با جدیت بیشتری اقدام گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1605

به "قالیباف: شرایط فعلی بورس اصلا مورد قبول نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: شرایط فعلی بورس اصلا مورد قبول نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید