عواید مالی فروش املاک شهرداری گرگان صرف سرمایه گذاری می گردد

به گزارش تور گرجستان ارزان، هشتاد و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر گرگان شامگاه شنبه، با حضور اعضای شورا، شهردار و مدیران شهرداری گرگان برگزار گردید.

عواید مالی فروش املاک شهرداری گرگان صرف سرمایه گذاری می گردد

در این جلسه لوایح مختلف از جمله لایحه شهرداری در خصوص تملک یک قطعه زمین در هزار پیچ مصوب شد؛ علی اصغر یوسفی رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص گفت: زمین ها باید به صورت یکپارچه تملک گردد تا جاذبه ای برای سرمایه گذار داشته باشد.

لایحه دیگر مطرح گردیده در خصوص پرونده ای بود که شهرداری گرگان براساس دادنامه دادگاه بدوی مکلف به پرداخت مبلغ بیش از چهار میلیارد تومان غرامت به یکی از شهروندان گردیده بود و هزینه تجدید نظرخواهی آن به مبلغ تقریبی 200 میلیون تومان به تصویب اعضا رسید.

تشکیل کارگروه نظارتی

سعید رحیمی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان در این خصوص گفت: باید جلسه ای در این خصوص با دادگستری و همکاران قضایی گذاشته گردد تا دیگر شاهد این نوع پرونده ها نباشیم.

وی بر تشکیل کارگروه نظارتی متشکل از سازمان های نظارتی، دستگاه قضایی، دادگستری و شهرداری تأکید کرد. این لایحه هم مورد موافقت اعضا نهاده شد.

به گفته مسئول حقوقی شهرداری گرگان اکثر غرامت هایی که شهرداری محکوم به پرداخت آن می گردد مربوط به احداث و بازگشایی خیابان ها و معابر توسط شهرداری در دهه های 60 و 70 بود.

تعادل بخشی در توسعه شهری

لایحه بعدی فروش یک قطعه زمین مسکونی در عدالت 97 (میناگل یکم)، بود؛ شهردار گرگان در خصوص این لایحه چنین شرح داد: نگاه شهرداری از فروش زمین تأمین هزینه های جاری نیست بلکه می خواهد به حوزه سرمایه گذاری در قسمت های مختلف از جمله گردشگری وارد گردد تا هم درآمد پایدار و هم ارزش اضافه کرده ایجاد کند.

عبدالرضا دادبود اضافه کرد: در نظر داریم تا اجرای پروژه های سرمایه گذاری را از مناطق جذاب گرگان به همه مناطق گرگان تسری دهیم و نقاط مختلف شهر از سرمایه گذاری ها و عواید آن بهره مند گردد.

وی ادامه داد: تعادل بخشی در توسعه شهری و سرمایه گذاری در مناطق مختلف گرگان از برنامه های شهرداری است که در افق توسعه شهر گرگان ترسیم گردیده است.

دادبود گفت: شاید اجرای برخی طرح ها در زمین ها و املاک شهرداری در مدت زمان دو تا سه سال آینده درآمدهای مضاعفی را نسبت به فروش این املاک حاصل سازد اما برای رونق سرمایه گذاری در مناطق مختلف، شهرداری گرگان در حال حاضر احتیاج به نقدینگی دارد و این فروش هم براساس بودجه سال 97 شهرداری گرگان در دستور کار قرار گرفته است.

اعضای شورای شهر گرگان، علیرغم موافقت ضمنی با این لایحه رأی گیری و تصمیم گیری را به هفته بعد و اخذ نرخ های جدید کارشناسی از اراضی مذکور موکول کردند.

بر اساس بودجه سال 97 شهرداری گرگان مبلغ 37 میلیارد تومان از درآمدهای شهرداری براساس فروش املاک این ارگان تأمین خواهد شد.

همچنین در ادامه لایحه فروش ماشین آلات به شرکت های خدمات شهری مطرح که بعد از آنالیز آن ها توسط اعضا مصوب شد.

مصوبات قابل احترام است

محمدابراهیم جرجانی، عضو شورای اسلامی شهر گرگان در این جلسه به برخی از اخبار منتشر گردیده در شبکه های اجتماعی واکنش نشان داد.

وی گفت: شورا در سنوات گذشته خروجی هایی داشته و آن ها قابل احترام است و موافقت و مخالفت هر یک از اعضا دلیلی بر رانت و مسائلی از این دست نیست.

جرجانی اضافه کرد: شهردار فعلی گرگان به همراه مدیران شهرداری برای اجرای پروژه ها طرح و برنامه دارد و باید از مصوبات شورا حمایت کرد.

این جلسه حاشیه هایی هم داشت، چند دقیقه ای از وقت شورا صرف این شد که رأی موافق، مخالف و ممتنع را با چه علامتی (کارت یا دست) اعلام نمایند. در این جلسه همچنین علی اصغر یوسفی رئیس جلسه از همکاران خود خواست تا در حین طرح مباحث و لوایح در صحن دقت نظر بیشتری داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 192

به "عواید مالی فروش املاک شهرداری گرگان صرف سرمایه گذاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عواید مالی فروش املاک شهرداری گرگان صرف سرمایه گذاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید