صعود را شوخی گرفته اند!

به گزارش تور گرجستان ارزان، تیم ملی فوتبال خود را برای یک ماراتن عظیم آماده می نماید، اما کمی دیر. به قول مهدی طارمی، فدراسیون فوتبال می توانست هفته آخر لیگ برتر را برگزار نکند تا تیم ملی زمان بیشتری داشته باشد.

صعود را شوخی گرفته اند!

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران ، روز ششم خرداد ماه(پنجشنبه گذشته) تازه تیم ملی اولین تمرینش را با تمام نفرات انجام داد. مهدی طارمی ستاره ایران مکثی می نماید و می گوید: این اصلا خوب نیست. حرف او البته حرف تمام بازیکنان تیم ملی است. مهدی معتقد است مسئولان کار را شوخی گرفته اند. او می گوید: این همه بازی در طول سال کنسل شد، نمی شد یک بازی آخر لیگ کنسل گردد؟ در این برهه حساس تیم ملی نباید بیشتر تمرین کند؟ یکسری بازیکنان تازه آمده اند. احتیاج به هماهنگی بیشتری است. این چند روز شاهد بی برنامگی بود. دو سه روز درگیر تست کرونا. تازه از پنجشنبه با همه نفرات تمرین کردیم. هنوز کسی به فکر تیم ملی نیست. طارمی با لبخندی معنادار اضافه می نماید: و بعد توقع این است همه بازی ها را ببریم.

به جام جهانی می رویم

با این پیش مقدمه بد، همچنان همه امیدوار به صعود تیم ملی هستند. مهدی قائدی ستاره جوان ایران می گوید: شک نکنید به جام جهانی می رویم. سردار هم اضافه می نماید: انشاا... این اتفاق می افتد. هاشمیان از الان نمی خواهد به صعود فکر کند: بله، چون باید بازی به بازی جلو برویم. تمرینات تیم ملی با نشاط برگزار می گردد؛ حتی اگر بچه ها بدانند کارشان برای صعود سخت تر شده است. با کناره گیری کره شمالی از رقابت های مقدماتی جام جهانی، AFC برای آن که توازن را در گروه ها ایجاد کند نتایج تمام تیم ها با تیم پنجم جدول شان را حذف کرد. تیم پنجم جدول گروه ایران، کامبوج است و بنابراین نتیجه 14 بر صفری که مقابل این تیم به دست آوردیم حذف شد! یعنی تفاضل ما از 14+ به صفر رسید. قانون عجیبی که کنفدراسیون آن را اجرا کرد. جهانبخش می گوید: این اتفاقی است که افتاده و ما الان تمرکزمان روی چیز دیگری است. تیم ملی تنها و تنها باید هر 4 بازی خود را ببرد تا بتواند به جام جهانی برسد.

تجمع عجیب

لطفا تجمع نکنید؛ احتمالا باید بنری با این مضمون جلوی هتل تیم ملی در کیش بزنند. مردم برای دریافت عکس و امضا با بازیکنان تیم ملی، هتل را روی سرشان گذاشته اند. از لحظه ورود ملی پوشان تجمع بوده. صدای بازیکنان درآمده. طارمی می گوید: وظیفه ماست عکس بگیریم و امضا بدهیم ولی الان کروناست. اگر 4-5 بازیکن تیم ملی کرونا بگیرند چه اتفاقی می ا فتد؟ ما به تک تک بازیکنان احتیاج داریم. باید طوری برنامه ریزی می شد که این مشکل را نداشتیم. طارمی درست می گوید. در دوره کی روش هیچ گاه از این اتفاق ها نیفتاد چون کادر فنی به تمام این جزئیات دقت می کرد. اسکوچیچ اما مدیریت کارلوس را ندارد و نتوانسته روی این مسائل به درستی مدیریت کند.

باید تیم باشیم

قطعا ستاره ها برای بردن کافی نیستند و باید تیم باشید تا برنده شوید. این جمله در دوره کی روش معنا شد. حالا هر چند نظرم به اندازه گذشته نیست ولی بازیکنان با تجربه هستند و مردم امیدوار. تیم ملی در هر پست چند ستاره دارد. جهانبخش لبخند می زند و می گوید: بله، این جزو دردسرهای شیرین آقای اسکوچیچ است. اضافه شدن کریم باقری به تیم ملی هم انگیزه ها را دو چندان نموده. طارمی می گوید: آقا کریم که عظیم ماست و قطعا حضورشان به کل تیم انگیزه می دهد و یاری می نماید. وحید هاشمیان هم اضافه می نماید: کریم باقری علاوه بر توانایی فنی، از نظر شخصیتی هم صندلی و هم گزینه خوبی است. می توانیم از تجربیات وی در کادر فنی تیم ملی استفاده کنیم. ضمن این که باقری ارتباط خوبی با بازیکنان دارد و این موضوع می توان مفید باشد. در مجموع از انتخاب باقری شاد هستم.

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1956

به "صعود را شوخی گرفته اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود را شوخی گرفته اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید