شناسایی منابع عظیم هیدرات گازی در بخش ایرانی دریای عمان

به گزارش تور گرجستان ارزان، معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت از شناسایی منابع عظیم هیدرات گازی در بخش ایرانی دریای عمان اطلاع داد.

شناسایی منابع عظیم هیدرات گازی در بخش ایرانی دریای عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران، منصور بزمی در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش در نشست سرمایه گذاری صنعت نفت گفت: پژوهشگاه صنعت نفت با همکاری مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران به منظور افزایش میزان ذخایر انرژی راهبردی کشور و نیز انتقال و توسعه فناوری های لازم برای کشف و استخراج منابع نامتعارف نسبت به اجرای دو پروژه مهم ملی اقدام نموده است که شناسایی منابع شیل گازی در استان لرستان با مشارکت دانشگاه آخن آلمان یکی از آن ها بود که اجرا شد.

وی اضافه نمود: شناسایی منابع هیدرات گازی در دریای عمان نیز دومین پروژه ملی پژوهشگاه صنعت نفت است که فاز اول آن با موفقیت سرانجام یافته و براساس نتایج حاصل در فاز اول، منابع عظیم هیدرات گازی در بخش ایرانی دریای عمان شناسایی شد.

معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت توضیح داد: در فاز دوم این طرح که مجدداً با موضوع پژوهشگاه اجرایی خواهد شد، تهیه نقشه جامع این منابع و حفر چند حلقه چاه اکتشافی در دستور کار قرار گرفته است.

بزمی با بیان اینکه در یک دهه گذشته، پژوهشگاه با توسعه کمی و کیفی فعالیت های خود، توسعه و انتقال فناوری های مورد احتیاج صنعت نفت کشور را به عنوان یکی از سرفصل های اصلی کاری مورد توجه مضاعف قرار داده، ابراز کرد: تمرکز اصلی پژوهشگاه بر اجرای تحقیقات کاربردی و صنعتی واقع شده است که این پژوهش ها در سه پردیس توسعه فناوری مختص به صنایع بالادستی، صنایع پایین دستی و انرژی و محیط زیست در جریان است.

وی اضافه نمود: یکی از مهم ترین دستاوردهای مهم این پژوهشگاه، اجرای طرح پژوهشی مروارید خلیج فارس است که بزرگ ترین طرح پژوهشی کشور به شمار می آید و پژوهشگاه این طرح را با مشارکت مجموعه ای از شرکای خارجی برای کارفرمای آن (شرکت نفت فلات قاره ایران) اجرا نموده است.

معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت با اعلام اینکه هدف این طرح، مدلسازی سه بعدی سیستم های نفتی در خلیج فارس و دریای عمان به منظور شناسایی منابع هیدروکربوری برای اکتشاف است، گفت: این مدل سه بعدی از سیستم های نفتی برای کل سواحل خلیج فارس و دریای عمان برای شناسایی مسیرهای مهاجرت نفت و گاز مفید بوده و حاصل این پروژه در افزایش احتمال کشف منابع جدید و کاهش هزینه حفاری های اکتشافی تأثیری بزرگ خواهد داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 723

به "شناسایی منابع عظیم هیدرات گازی در بخش ایرانی دریای عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی منابع عظیم هیدرات گازی در بخش ایرانی دریای عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید