شرکت تلاونگ نخستین رویداد شتاب تخم مرغ را برگزار کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، نخستین رویداد شتاب تخم مرغ کشور با همکاری مرکز نوآوری تلاونگ و دانشگاه جامع علمی کاربردی دوشنبه 24 آذرماه برگزار شد.

شرکت تلاونگ نخستین رویداد شتاب تخم مرغ را برگزار کرد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران نخستین رویداد شتاب تخم مرغ کشور با همکاری مرکز نوآوری تلاونگ و دانشگاه جامع علمی کاربردی، دوشنبه 24 آذرماه برگزار شد. در این رویداد، با بهره گیری از متد نوآوری باز از ظرفیت های فکری فراسازمانی استفاده شد تا در راستا بهبود شرایط صنعت، بهره مندی آینده نهاد ها و سازمان های دولتی و همچنین در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی تلاونگ در سطح ملی برای پرورش ذهن های خلاق و نوآور، قدمی نو و کارآمد برداشته شود.

اخیراً شرکت تلاونگ از طریق مرکز نوآوری خود و با هدف توسعه ابعاد کسب و کار، تولید کالا های جدید در سبد محصولات خود و متعاقباً بهره وری و سودآوری بیشتر، اقدام به برگزاری اولین رویداد شتاب تخم مرغ کشور کرد، به این منظور و آن طور که از گزارش ها برمی آید، شرکت تلاونگ در این رویداد از متد نوآوری باز برای بهره برداری از ظرفیت های فکری فراسازمانی استفاده نموده است تا هم در رفع چالش های موجود و بهینه سازی فرآیند ها و محصولات فعلی و هم در عرضه محصولات، راه حل ها و روش های عملیاتی جدید، قدرتمند تر از پیش برای بهبود شرایط کلی صنعت طیور قدم بردارد.

رویداد شتاب تخم مرغ تلاونگ نخستین قدم خود را با تعیین محور های موضوعی و با تمرکز روی زنجیره تأمین تخم مرغ آغاز کرد، پس از این مرحله، مرکز نوآوری تلاونگ در رسانه های گوناگون و خبرگزاری های رسمی کشور مهلت ارسال ایده ها را از 1 مهرماه تا 10 آبان اعلام نموده است و علاقه مندان ایده های اولیه خود را از طریق سامانه دانشگاه جامع علمی کاربردی به مرکز نوآوری تلاونگ ارائه نمودند.

طبق گزارش های داده های اولین رویداد شتاب تخم مرغ تلاونگ، 48 درصد ایده ها در حوزه مارکتینگ، 35 درصد در حوزه فرآوری و محصول جدید، 15 درصد در حوزه تولید و 2 درصد در حوزه توزیع ارائه شدند. میانگین سنی ایده پردازان این رویداد 36 سال بوده که از این میان قریب به 18 درصد از جمعیت را بانوان عزیز ایده پرداز و 82 درصد را آقایان تشکیل داده اند.

کم سن ترین ایده پردازان این رویداد دو برادر 8 و 14 ساله و مسن ترین آن ها مردی 79 ساله با مدرک کارشناسی ارشد دامپروری از دانشگاه مونیخ آلمان بوده است. همچنین یکی از ایده پردازان این رویداد با ثبت 48 ایده رکورددار ثبت ایده در این رویداد است. این آمار نشان می دهد که رویداد شتاب تخم مرغ تلاونگ توانسته است از ظرفیت های فکری تمام اقشار جامعه از گروه های سنی، تحصیلی و جنسیتی گوناگون در زمینه ایده پردازی نوآورانه بهره بگیرد.

پس از ثبت ایده ها، نوبت به مرحله اول داوری ایده ها و غربالگری آن ها رسید که از میان 468 ایده، 42 ایده برای بررسی های دقیق تر به مرحله دوم راه پیدا کردند و از ایده پردازان خواسته شد تا مستندات تکمیلی طرح خود را به مرکز نوآوری تلاونگ ارائه کنند، نهایتاً 12 ایده منتخب به مرحله نهایی رویداد راه یافتند و از اعضای 12 تیم ایده پرداز درخواست شد در مراسم اختتامیه و داوری نهایی حضور پیدا کنند و از طرح خود دفاع کنند. در پایان 3 ایده به عنوان طرح های برتر و قابل اجرا انتخاب شدند و مراتب تقدیر و تشکر از طراحان تمام ایده های راه یافته به مرحله آخر داوری رویداد به عمل آمد.

اما این رویداد تنها به بخش مسابقه محدود نشده و دستاورد های تجاری و غیرتجاری آن مهم ترین عایدی برگزاری آن بوده است. از جمله دستاورد های این رویداد می توان به شناسایی ایده هایی اشاره کرد که اگرچه قابلیت پیاده سازی در بستر بخش خصوصی را ندارند، اما می توانند در سطح کلان و در سازمان ها و نهاد های دولتی اجرایی شوند و زیرساخت های اقتصادی و صنعتی کشور را متحول سازند. تقویت هدفمند پیوند میان دانشگاه و صنعت که متعاقباً مواهب آن مستقیماً متوجه صنعت و اقتصاد کشور خواهد شد، از دیگر دستاورد های این رویداد است.

از طرفی الگوسازی تلاونگ برای سازمان های داخلی، به خصوص شرکت های هم صنف و فعال در صنایع مشابه برای قدم برداشتن در راستا نوآوری از انگیزه های دیگر برگزاری رویداد شتاب تخم مرغ بوده و ایجاد یک جریان مثبت برای آگاهی بخشی در خصوص ظرفیت های محصول تخم مرغ و ایجاد آشنایی مضاعف با این کالای روزمصرف در اذهان عمومی بخشی از مهم ترین اهداف رویداد شتاب تخم مرغ تلاونگ اعلام شده است.

از دیگر دستاورد های این رویداد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تحقق بخشی از مسئولیت اجتماعی شرکت تلاونگ در قبال ترغیب عموم به تفکر و چاره یابی در هر سن، قشر و جنسیتی و ایجاد فرهنگ تعاون برای ساخت فردای بهتردعوت به ایده پردازی و پیدا کردن راه حل های مؤثر و متعاقباً تقویت روحیه کارآفرینی در جامعهتقویت قوه حل مسئله میان تمام اقشار جامعه و متعاقباً ارتقای سطح مطالبه گری برای کیفیت بهتر چه در عرصه تولید محصولات و چه در خدمات قابل عرضهجایگاه سازی برند تلاونگ به عنوان برند نوآور و مولد فناوریآشنایی با ظرفیت انسانی خلاق و علاقه مند برای همکاری در برنامه های توسعه آیندهشناسایی استعداد هایی که علی رغم عدم راهیابی به مراحل پایانی رویداد، از ظرفیت فکری و خلاقیت بالایی برای برنامه های آینده سازمان و صنعت برخوردار هستند. شناسایی ایده هایی که علی رغم ناپختگی در نحوه ارائه شان، مستعد پردازش، بسط و پرورش بوده و با کمک ایده پردازان آن ها در آینده نزدیک قابل اجرا خواهند بود.

شرکت تلاونگ سعی نموده است با برگزاری این رویداد میان متخصصین حوزه صنعت طیور، صنایع غذایی، رشته های مرتبط و سایر علاقمندان، برای یافتن راه حل هایی در جهت ارتقای سطح دانش و در عین حال آشنایی این گروه ها با محصولات متنوع و کاربرد آن ها در صنایع دیگر رقابتی سالم را ایجاد کند تا در نهایت به رشد و ترقی صنعت طیور و فرآورده ها و خدمات آن به تمام اقشار جامعه کمک نموده باشد.

با مراجعه به سایت تلاونگ به نشانی www.telavang.com از اهداف و حوزه های ایده پردازی اولین رویداد شتاب تخم مرغ کشور باخبر شوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1707

به "شرکت تلاونگ نخستین رویداد شتاب تخم مرغ را برگزار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت تلاونگ نخستین رویداد شتاب تخم مرغ را برگزار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید