تور روسیه ارزان: رزمایش دریایی چین و روسیه در دریای مکران

به گزارش تور گرجستان ارزان، پس از برگزاری رزمایش دریایی ایران، چین و روسیه در شمال اقیانوس هند، وزارت دفاع روسیه از برگزاری رزمایش دریایی ناوگان دریایی این کشور با چین در همین منطقه اطلاع داد.

تور روسیه ارزان: رزمایش دریایی چین و روسیه در دریای مکران

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه از برگزاری رزمایش دریایی این کشور با نیروی دریایی چین در دریای مکران اطلاع داد.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای گفت، رزمایش دریایی با عنوان رزمایش دریایی 2022 دریای صلح با تمرکز بر آزادی کشتیهای تجاری و جستجو برای آنها برگزار گردیده است. در طول این رزمایش کشتیهای روسی با همکاری نیروی دریایی چین تمرینات تاکتیکی برای جستجو و آزادی کشتیهای توقیف شده یا دزدیده شده به صورت عملیاتی تمرین کردند.

براساس این گزارش، در این رزمایش کشتیهای ناوگان دریایی اقیانوسیه نیروی دریایی روسیه از جمله ناو شکن موشکی واریاژ، قایق جنگی ادمیرال تریبوتس و نفتکش بوریس بوتوما مشارکت داشتند. نیروی دریایی چین نیز با ناوشکن موشک انداز ارومچی و کشتی لجستیکی تایهو در این رزمایش حاضر بود.

وزارت دفاع روسیه بعلاوه متذکر شد که ناوگان دریایی اقیانوسیه این کشور بعد از برگزاری این رزمایش به ماموریت دراز مدت در آبهای منطقه ادامه می دهد.

پیش از این رزمایش، ناوگان نیروی دریایی روسیه، چین و نیروی دریایی ایران رزمایش مشابهی را در آبهای همین منطقه برگزار نموده بودند.

این رزمایش با نام رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی 2022 در منطقه ای به وسعت 17 هزار کیلومتر مربع و با حضور یگان های سطحی و پروازی نیروهای دریایی ارتش، سپاه و یگان های شناوری نیروی دریایی کشورهای چین و روسیه با شعار باهم برای صلح و امنیت در شمال اقیانوس هند برگزار گردید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 فروردین 1401 بروزرسانی: 4 فروردین 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2294

به "تور روسیه ارزان: رزمایش دریایی چین و روسیه در دریای مکران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: رزمایش دریایی چین و روسیه در دریای مکران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید