آشنایی بازی راکت بال (Rocket Ball) پاتایا

به گزارش تور گرجستان ارزان، اگر از هیجان استقبال میکنید و خیلی دلتان میخواهد آدرنالین خونتان به نهایت خودش برسد، باید سری به پارک تو اسکای پاتایا (2Sky Pattaya) بزنید در آنجا بازی بسیار هیجان‌انگیزی خواهید یافت به نام راکت بال (Rocket Ball) که حسابی شما را به چالش خواهد کشاند، در ادامه بیشتر در مورد این بازی خواهیم گفت.

آشنایی بازی راکت بال (Rocket Ball) پاتایا

پاتایا شهری ساحلی و مدرن است که در جنوی شرقی آسیا و کشور تایلند قرار دارد و به دلایل مختلف و جذاب، سالانه پذیرای ماجراجویان و جهانگردان از سرتاسر دنیاست.این شهر زیبا، طیف وسیعی از جاذبه ها و تفریحات را در خود جای داده که اغلب در کشور ما ناشناخته مانده اند؛ از گردش در طبیعت بکر و سرسبز شهر گرفته تا آفتاب گرفتن در ساحل، تفریحات آبی متنوع و البته موزه های مدرن و معابد تاریخی. در کنار همه این ها، تفریحات هیجانی پاتایا یکی از مهم ترین گزینه هایی است که می تواند بخشی از زمان شما را به خود اختصاص دهد و در رقم زدن سفری خاطره انگیز نقش داشته باشد.

امروز ما به سراغ یکی از هیجانی ترین وسایل تفریحی تور پاتایا می رویم که در قلب این شهر ساحلی قرار گرفته و دسترسی بسیار مناسبی دارد. راکت بال پاتایا، همانی است که انتخاب کردنش، بی اغراق با دنیایی از هیجان، سرعت و شتاب و البته ترس همراه است. مشابه راکت بال پاتایا را در کشورمان ندیده اید و قول می دهم اگر از آن دست طرفداران بانجی جامپینگ و بازی های ترسناکید، عاشق راکت بال پاتایا خواهید شد.

آشنایی با بازی راکت بال پاتایا (2Sky Pattaya - Rocket Ball)

یکی از هیجان انگیزترین بازی هایی که در تور پاتایا امکان تجربه اش را دارید، راکت بال در پارکی به نام تو اسکای پاتایا (2sky Pattaya) است. برای استفاده از این بازی خارق العاده و منحصر به فرد، ابتدا باید سوار وسیله ای کروی و توپی شکل شوید. پس از نشستن بر روی صندلی، کمربندتان را محکم ببندید و نفس تان را حبس کنید، چرا که دارید به یکی از بی نظیرترین تجربه های زندگی تان نزدیک می شوید!

به زودی درپوش راکت بال بسته می شود، صدای موسیقی تندی از اطراف به گوش می رسد و می توانید صدای ضربان قلب خود را بشنوید!

چند ثانیه ای بیشتر به شروع لحظات مهیج شما نمانده است!

صدایی از بلندگو به گوش می رسد: تری! تو! وان!

هنوز اپسیلون ثانیه ای از شماره یک بلندگو نگذشته که با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت به دل آسمان پرتاب خواهید شد و به سرعت موشک و با شتابی 5 برابر گرانش زمین، 50 متر را در میان آسمان و زمین در می نوردید! البته که این پایان هجوم آدرنالین به درون رگ های شما نخواهد بود و چرخش 360 درجه ای راکت بال به جیغ های شما امان نمی دهد!

از آن جا که راکت بال با طناب هایی مستحکم و منعطف به دو پایه فلزی متصل شده است، پیش از حرکت، قدری به سمت عقب کشیده می شوید و بعد، این نوبت طناب های فنری راکت بال است که شما را به بالا و پایین ببرد.

تصور کنید! پرتابی سریع و پرشتاب به دل آسمان، چرخش های پی در پی راکت بال و هم زمان بالا و پایین رفتن و معلق ماندن در هوا! گرچه تمام مدتی که در راکت بال هستید و هیجان را لمس می کنید، از دو دقیقه هم تجاوز نمی کند؛ اما باید بدانید که کاملا ارزشش را دارد.

اگر شما از آن دست آدم های خیلی نترسید که در موقعیت های ترسناک تنها می خندند، راکت بال باز هم می تواند بسیار منحصر به فرد باشد. چرخش 360 درجه راکت بال برای شما این موقعیت را ایجاد می کند تا بتوانید از بالا، شهر پاتایا و مناظرش را دید بزنید و از چراغ های رنگی شهر لذت ببرید.

راکت بال پاتایا، وسیله ای دو نفره است و در نتیجه امکانش را دارید به تنهایی سوار آن شوید و سواری هیجان انگیز خود را با غریبه ای به اشتراک بگذارید و یا با یکی از دوستان و آشنایان خود سوار راکت بال شده و البته از تخفیفش استفاده کنید.

از راکت بال پاتایا بیشتر بدانید

پس از آشنایی با راکت بال پاتایا، کمی اطلاعات بیشتر از این اعجوبه سرعت، شتاب و هیجان، کمک می کند تا با خیالی راحت ماجراجویی در آسمان های پاتایا را انتخاب کنیم.

راکت بال قفسی مدور است که به وسیله طناب هایی پلاستیکی و منعطف به دو ستون فلزی و مستحکم متصل شده است. نحوه حرکت بازی ساده است، طناب ها قدری کشیده شده و سپس به ناگاه رها می شوند. همان طور که می توان حدس زد، جایگاه نشستن ماجراجویان هیجان، درون همین قفسه است و بنابراین زمانی که راکت بال، همچون موشک از جایگاه خودش پرتاب می شود، مسافران توپ و خود قفسه همگی با هم می چرخند و به بالا و پایین پرتاب می شوند.

خوب است بدانید راکت بال یا همان قفس مدوری که شما درونش می نشینید، با آهنربای مغناطیسی بسیار قوی و محکمی در جای خودش نگه داشته می شود. درست در هر دو طرف راکت بال، دو گیره به نام وینچ به چشم می خورد که نوعی قرقره هستند و طناب های اتصال دهنده پلاستیکی راکت بال را تا بالای دو برجی که به آن متصل اند، می کشند. زمانی که دو گیره به بالای برج ها رسیدند، آهن ربای قوی راکت بال را آزاد می کند و در نتیجه نیرویی که از سوی طناب ها به راکت بال وارد می شود، باعث می شود تا این قفس مدور به همراه سرنشینانش با سرعتی بالغ بر 100 کیلومتر بر ساعت به صورت عمودی و رو به بالا پرتاب شود. راکت بال در این حال فاصله ای برابر با 50 متر و شتابی معادل با 5 برابر شتاب گرانش زمین را تجربه می کند.

استانداردهای مجموعه راکت بال

همان طور که گفتیم بازی راکت بال در پارک تو اسکای پاتایا قرار دارد و طبیعی است که در این مجموعه امنیت حرف اول را بزند و مراقبت های ویژه ای برای حفظ استاندارد ها تعبیه شده باشد. در ساخت راکت بال پاتایا از بهترین مواد اولیه استفاده شده و محل اتصال طناب ها به توپ و همچنین دو پایه فلزی بازی، به خوبی محکم شده است.

پارک تو اسکای پاتایا نیز از آن شرکتی اروپایی است که کاملا زیر نظر تکنیکال پارک ایتالیا قرار دارد. خوب است بدانید که تکنیکال پارک، کمپانی معروف و ایتالیایی و یکی از بزرگ ترین شرکت هایی است که در ساخت وسایل و بازی های هیجانی شهربازی ها تخصص دارد. این شرکت بزرگ وسایل بازی خود را به اقصی نقاط دنیا صادر می کند و البته همان طور که انتظار می رود راکت بال نیز محصول همین شرکت معروف و استاندارد است.

باید بدانید که کارکنان و مسوولان تو اسکای پاتایا، تیمی کاملا حرفه ای اند که تحت آموزش کامل شرکت تکنیکال پارک، شرکت سازنده بازی قرار گرفته اند و پیش از استفاده از بازی، تمام توضیحات لازم را به شما ارایه خواهد داد، نحوه نشستن شما را کنترل می کنند و از امنیت شما مطمئن می شوند. همچنین لازم است در نظر بگیرید که تمام قطعات و خود بازی راکت بال در پارک تو اسکای پاتایا، توسط مهندسان و متخصصان شرکت تکنیکال پارک بررسی و مدیریت می شود و راکت بال کاملا به صورت فنی تحت نظر قرار دارد.

امنیت در عین هیجان

هنگامی که سرنشینان وارد راکت بال می شوند، ابتدا کارکنان پارک، کمربندی 4 نقطه ای را برای شان می بندند. مشابه این کمربند را در ماشین های رالی خواهید دید. پس از آن نوبت محافظی چند لایه است که از بالا بر روی بدن شما قرار می گیرد و درست روی سینه شما قفل می شود.

در میان تمام وسایل و قطعات راکت بال، استاندارد و سلامت طناب های پلاستیکی از همه مهم تر و حیاتی تر هستند. به همین جهت است که زمان کارکرد این طناب ها به صورت مداوم بررسی می شود و در صورت لزوم آن ها را با قطعات جدیدتر جایگزین می کنند.

از دیگر مواردی که برای امنیت طناب های راکت بال بررسی می شود، کنترل پرش های هر سواری است که توسط سیستم ها و رایانه های تو اسکای پاتایا به ثبت می رسند. به این ترتیب سیستم ها و متخصص پارک، داده هایی کافی در دست دارند تا بتوانند نحوه پرش راکت بال را بررسی کرده و در صورتی که زمانی پرش همانند همیشه نبود، طناب های راکت بال را تعویض کنند.

همچنین مسوولان تکنیکال پارک تدابیری اندیشیده اند تا در صورتی که اتفاقی رخ داد و طناب ها توانایی حفظ راکت بال را نداشتند، به هر ترتیب از سقوط قفس مدور بازی و وارد شدن صدمه به سرنشینان جلوگیری می کند.

از دیگر تدابیر امنیتی راکت بال می توان به حضور مهندسین پارک تو اسکای پاتایا اشاره کرد که به صورت روزانه دستگاه را مورد چک آپ کامل قرار می دهند. البته تامین امنیت راکت بال به اینجا نیز محدود نمی شود و متخصصین شرکت سازنده، یعنی تکنیکال پارک نیز به صورت سالانه دستگاه ها را بررسی کرده و پیش از استفاده از آن، از امنیت کامل آن مطمئن می شوند.

جالب آن که می توانید این گزارش های سالانه را از مسوولان پارک تو اسکای پاتایا درخواست کنید و به راحتی آن ها را مطالعه کرده و پیش از سواری و لمس هیجان، از ایمنی راکت بال پاتایا خاطر جمع شوید.

استانداردهای راکت بال پاتایا

خوب است بدانید که پارک تو اسکای پاتایا به قوانین و راهنمایی های شهربازی های جهان پایبند است و امنیت جان و خاطر مشتری های راکت بال پاتایا از مهم ترین دغدغه های مسوولان این پارک است. به همین جهت است که مدیران راکت بال پاتایا تمام جوانب را در نظر می گیرند و احتمال رخداد هر گونه حادثه را نزدیک صفر نگه می دارند.

از جمله نشان های استاندارد راکت بال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای علامت استاندارد از سازمان توف آلمان (اتحادیه معتبر و بین المللی بازررسی و پایش فنی)
 • دارای گواهی استاندارد از موسسه استاندارد آلمان
 • وینچ های راکت بال پاتایا محصولی از شرکت ایتالیایی داینا برینوینی است. خوب است بدانید که این شرکت تماما ایتالیایی در ساخت قطعات الکتریکی و مکانیکی تخصص دارد.

چه کسانی اجازه استفاده از راکت بال را دارند؟

از آن جایی که محل نشستن راکت بال به صندلی هایی مخصوص و با ابعادی مشخص مجهز شده است، باید بدانید که تنها اشخاص با قد بالای 110 سانتی متر می توانند از این بازی هیجان انگیز استفاده کنند.

همان طور که اشاره شد، راکت بال با سرعت و شتابی خارق العاده به حرکت در می آید، بنابراین افرادی با ناراحتی ها و مشکلات ذکر شده، امکان استفاده از راکت بال پاتایا را ندارند.

 • افرادی با ناراحتی های کمر و گردن
 • افرادی با بیماری و ناراحتی های قلبی
 • خانم های باردار
 • سرگیجه
 • دریازدگی
 • یا هر شرایط و ناراحتی دیگری که در چنین وضعیت هیجان انگیزی می تواند خطرآفرین باشد.

در انتها خوب است بدانید که این بازی هیچ عوارض جانبی طولانی مدتی ندارد.

امکانات پارک تو اسکای پاتایا

گرچه پارک تو اسکای پاتایا، محوطه ای کوچک و جمع و جور است، با این حال امکانات مخصوص به خود را در اختیار مشتریانش قرار می دهد:

کافه

از جمله امکانات قابل توجه اطراف راکت بال پاتایا می توان به وجود کافه و فروش نوشیدنی های مختلف اشاره کرد. می توانید در زمانی که منتظر نوبت خود هستید، در فضای پارک و بر روی صندلی ها بنشینید و از صدای موسیقی هیجان انگیز پارک لذت ببرید.

کمدهای پارک

با توجه به تمام توضیحاتی که درباره راکت بال داده شد، چرخش 360 درجه و البته پرتاب پر سرعت در دل آسمان، طبیعی است که نتوانید وسیله ای با خود به درون راکت بال ببرید. به همین جهت کمدهای قفل داری در محوطه پارک قرار دارد که می توانید با خیال راحت تمام وسایل خود را درون آن بگذارید.

در قاب تو اسکای پاتایا

اگر دلتان بخواهد ویدیو و تصاویر لحظات مهیج خود را با خود به خانه ببرید، تنها کافیست با پرداخت مبلغی، سی دی ویدیو HD و با کیفیت سواری خود را خریداری کنید.

هزینه ویدیو: 250 بات تایلند (معادل 41,750 تومان)

وایفای رایگان

در محوطه پارک تو اسکای پاتایا و زمانی که منتظرید تا نوبت شما بشود، می توانید از وایفای رایگان پارک استفاده کنید.

سوغاتی

با پرداخت اندکی هزینه بیشتر می توانید تی شرت های پارک تو اسکای پاتایا را با خود به خانه سوغاتی ببرید.

مسیر و هزینه های راکت بال پاتایا

پارک تو اسکای پاتایا در منطقه پر رفت و آمد و مرکزی واکینگ استریت پاتایا قرار دارد، بنابراین می توان حدس زد که دسترسی به راکت بال پاتایا نه تنها کار دشواری نیست، بلکه هم زمان یک تیر و چند نشان است و به راحتی می توان به سایر جاذبه های پاتایا دسترسی داشت. برای آن که خود را به راکت بال برسانید، می توانید از وسایل نقلیه پاتایا مانند اتوبوس، وانت های سانگسیو و یا تاکسی های موتوری استفاده کنید.

وانت های سانگسیو: سانگسیوها یکی از متداول ترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر پاتایا هستند و در واقع نوعی وانت بوده که در بخش پشتی مسقف شده و جایی برای نشستن دارند. هزینه این وانت ها تنها 10 بات تایلند (معادل 1,670 تومان) است و می توانید از آن ها برای رفت و آمد در شهر پاتایا و میان پاتایا و ساحل جومتین (Jomtien) استفاده کنید.

اتوبوس: اتوبوس های محلی پاتایا در مسیری دایره ای رفت و آمد می کنند و می توانید از این اتوبوس ها برای رسیدن به ساحل جومتین و بازار شناور پاتایا استفاده کنید. هزینه بلیت این اتوبوس ها 30 بات تایلند (معادل 5,010 تومان) است. یک ایستگاه اتوبوس درست در نزدیکی پارک تو اسکای پاتایا قرار دارد.

تاکسی موتوری: سریع ترین و ارزان ترین راه برای گشت و گذار در شهر پاتایا همین تاکسی های موتوری هستند. البته این را هم در نظر بگیرید که بد رانندگی می کنند و امنیت کمتری دارند. برای مسیرهای درون شهری می توانید انتظار هزینه ای در حدود 30 بات تایلند (معادل 5,010 تومان) تا 40 بات تایلند (معادل 6,680 تومان) را داشته باشید.

 • هزینه های راکت بال پاتایا
  • بلیت یک نفره: 800 بات تایلند (معادل 133,600 تومان)
  • بلیت دو نفره: 1200 بات تایلند (معادل 200,400 تومان)
 • ساعات کار: 17:00 تا 4:00 بامداد
 • آدرس: تایلند، پاتایا، منطقه واکینگ استریت
 • Address: Walking Street, Pattaya, Bang Lamung District, Chon Buri, Thailand

افتخارات راکت بال پاتایا

همان طور که اشاره شد، یکی از پرطرفدارترین بازی های هیجانی شهر پاتایا، راکت بال است. خوب است بدانید که پارک هیجانی تو اسکای پاتایا و تنها وسیله بازی اش، امتیاز خوبی را از کابران گوگل دریافت کرده اند و برای چند سال متوالی نیز از سوی کاربران سایت معروف تریپ ادوایزر به عنوان یکی از برترین جاذبه های شهر پاتایا برگزیده شده است.

این افتخارات عبارت اند از:

 • جاذبه برتر پاتایا از سوی تریپ ادوایزر در سال 201
 • جاذبه برتر پاتایا از سوی تریپ ادوایزر در سال 2015
 • جاذبه های برتر شهر پاتایا از سوی کاربران گوگل

تجربه گردشگران از راکت بال پاتایا

با نگاهی به دیدگاه های گردشگران و بازدیدکنندگان این بازی هیجانی در سایت تریپ ادوایزر، با سیلی از نظرات مثبت رو به رو می شویم که ما را برای انتخاب این بازی ترغیب می کنند. در ادامه برخی از آن ها را می خوانیم:

خاطره ای به یاد ماندنی (تاریخ سفر فوریه 2018)

یکی از بهترین خاطرات سفرمان به شهر پاتایا، راکت بال بود که حتا از خیابان هم دورنمای جذابی داشت. همین باعث شد که تصمیم بگیریم این بازی مهیج را امتحانی کنیم. راستش واقعا هیجان انگیز بود و از آن جا که قبلا هم سوار جی فورس شده بودیم، خاطراتمان زنده شد.

البته قسمت بد ماجرا آن جا بود که نگذاشتند گوپروی خودمان را همراه داشته باشیم و مجبور شدیم هنگام سواری آن را تحویل دهیم. در مقابل خود کارکنان آن جا از ما فیلم گرفتند و چیز بدی هم از آب درنیامد. منتها فیلم را روی سی دی ریخته اند و توصیه من به شما این است که با خودتان فلش یو اس بی داشته باشید تا بتوانید فیلم خاطره انگیزتان را روی گوشی یا تبلتتان داشته باشید.

ترسناک اما جذاب (تاریخ سفر نوامبر 2017)

بعدازظهر بود که به سراغ پارک تو اسکای پاتایا و بازی مهیجش یعنی راکت بال رفتم. وقتی بالا پرتاپ می شوی فقط جیغ می کشی، گرچه هم زمان منظره قشنگی هم از اطراف می بینی!

تجربه ای فوق العاده (تاریخ سفر آگوست 2017)

انتهای منطقه واکینگ استریت پاتایا می توانید پارک تو اسکای پاتایا و راکت بالش را پیدا کنید. ما شب هنگام را برای تجربه راکت بال انتخاب کردیم و از دیدن مناظر رنگی رنگی شهر پاتایا بسیار لذت بردیم. البته هیجان بازی را نباید از قلم بیندازیم! همچنین کارکنان این پارک کوچک رفتار بسیار دوستانه ای داشتند و ما از آن ها راضی بودیم.

تاریخچه بازی های راکت بال

گرچه راکت بال ها نامی چندان آشنایی برای ما نیستند؛ اما باید بدانید که قدمت این دستگاه های هیجان انگیز به سال 1999 میلادی بر می گردد و بیش از 10 سال است که این بازی در نقاط مختلف دنیا استفاده می شود. تا به حال نزدیک 31 راکت بال مختلف در شهرها و شهربازی های مختلف نصب شده و افراد زیادی را میهمان هیجان و سرعت خود کرده اند.

انتشار: 20 اسفند 1397 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 242

به "آشنایی بازی راکت بال (Rocket Ball) پاتایا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی بازی راکت بال (Rocket Ball) پاتایا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید