راهکاری ساده برای داشتن عمری طولانی

به گزارش تور گرجستان ارزان، برداشتن تعداد قدم های بیشتر در روز ممکن است یک راه خوب برای ارتقای سلامت باشد.

راهکاری ساده برای داشتن عمری طولانی

به گزارش محققان در آنالیز های خود دریافتند افرادی که روزانه حدود 7000 قدم برمی داشتند، در مقایسه با افرادی که هر روز قدم های کمتری برمی داشتند، 50 تا 70 درصد کمتر در معرض مرگ ناشی از تمام علل در طول 11 سال پیگیری بودند. این مطالعه نشان داد که گام های سریع تر لزوماً بهتر نیستند. شدت گام ها یا تعداد گام ها در دقیقه، بر خطر مرگ تأثیر نمی گذارند.

آماندا پالچ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ماساچوست، در این باره گفت: دستگاه های گام تعداد می توانند ابزار های مفیدی برای نظارت و ارتقا فعالیت در عموم مردم باشند. قدم های برداشته شده در روز یک معیار ساده و آسان برای نظارت است و برداشتن تعداد قدم های بیشتر در روز ممکن است یک راه خوب برای ارتقای سلامت باشد.

به گفته محققان یافته های این مطالعه پیغام عظیم و خوبی دارد: الزاماً نیازی به رفتن به باشگاه ورزشی نیست، نیازی به خرید تجهیزات نیست، فقط راه رفتن را آغاز کنید. آن ها تاکید می نمایند ورزش می تواند با بهبود فشار خون، کاهش کلسترول، بهبود قند خون در افراد دیابتی و یاری به کاهش وزن، خطرات قلبی عروقی را کاهش دهد.

محققان تاکید می نمایند هیچ عدد جادویی برای همه وجود ندارد. به جای تمرکز بر 10،000 گام در روز، بر برداشتن قدم های بیشتر نسبت به روز قبل تمرکز کنید. اگر کمتر از 5000 قدم در روز دارید، سعی کنید در چند هفته آینده آن را به 6000 قدم افزایش دهید.

منبع:برنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 شهریور 1400 بروزرسانی: 17 شهریور 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2083

به "راهکاری ساده برای داشتن عمری طولانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکاری ساده برای داشتن عمری طولانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید