تخریب شش پلاک ثبتی متهم فراری پرونده طبری در لواسان

به گزارش تور گرجستان ارزان، روابط عمومی حوزه قضایی بخش لواسانات از آغاز تخریب ساخت و سازهای غیرقانونی در اراضی معروف به کلاک خبر داد.

تخریب شش پلاک ثبتی متهم فراری پرونده طبری در لواسان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، اراضی مذکور کاربری کشاورزی و باغی دارد و در مکانی خارج از محدوده قانونی شهر و در حوزه آبریز سد لتیان و مشرف به این سد که هرگونه ساخت و ساز برابر ضوابط و مقررات ممنوع است، واقع شده است.

روابط عمومی حوزه قضایی لواسانات افزوده است: متاسفانه عده ای در این اراضی با سوءاستفاده و برقراری روابط ناسالم به ساخت و ساز اقدام کرده و با توجه به آرای قطعی دیوان عدالت اداری مبنی بر اعاده اراضی به وضع سابق، تخریب و قلع و قمع ساخت و سازها از دیروز آغاز شده و تا تخریب همه پلاک که 62 مورد است، ادامه دارد.

این اطلاعیه از استمرار جلسات کمیسیون ماده صد شهرداری به منظور ابطال پروانه های ساخت و ساز در این پلاک های ثبتی خبر داد و گفت: در منطقه کلاک 62 پروانه ساخت و ساز صادر شده است که با توجه به رای دیوان عالی کشور، شهرداری ملزم به ابطال پروانه ها گشت و آرای کمیسیون ماده صد مبنی بر تخریب صادر شده است و جلسات کمیسیون ماده 100 در خصوص تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز ادامه دارد.

حوزه قضایی لواسان اظهار داشت: افراد با سوءاستفاده از قدرت و ثروت ساخت و سازهایی مازاد بر صدور پروانه داشته اند که کمیسیون ماده 100 رای بر تخریب این ساخت و سازها صادر کرده و دیوان عدالت اداری نیز این رای را تایید کرده و در مرحله اول ساخت و سازهای مازاد تخریب می شود و قطعا این اقدام تا مرحله ای که اراضی به کاربری کشاورزی برشود، ادامه دارد.

اطلاعیه حوزه قضایی لواسانات شش پلاکی که امروز در حال تخریب است را متعلق به حسن نجفی متهم فراری در پرونده طبری عنوان نمود؛ بنابراین گزارش، حسن نجفی متهم ردیف دوم پرونده اکبر طبری بود که با دستگیری متهم اصلی پرونده به خارج از کشور متواری شد و به مشارکت در تشکیل شبکه چند نفری در امر ارتشاء، پرداخت رشوه به اکبر طبری و پرداخت رشوه به غلامرضا منصوری قاضی وقت اجرایی لواسان به مبلغ 500 هزار یورو، متهم است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1826

به "تخریب شش پلاک ثبتی متهم فراری پرونده طبری در لواسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخریب شش پلاک ثبتی متهم فراری پرونده طبری در لواسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید