تانکر نفتی ایران، همچنان در آتش می سوزد

به گزارش تور گرجستان ارزان، تانکر نفتی ایران پس از سه روز همچنان در حال آتش سوزی است.

تانکر نفتی ایران، همچنان در آتش می سوزد

طبق اعلام خبرنگاری رویترز، دولت چین گفت:

طی برخورد تانکر نفتی ایران با کشتی نفتی چین تانکر نفتی هنوز سه شنبه در حال آتش سوزی است، این در حالی است که ده ها قایق نجات برای کنترل سومین روز آتش سوزی تلاش می کنند.

وزارت حمل ونقل چین در بیانیه ای گفت:

شرایط نامناسب، با بادهای سنگین، بارش باران و امواج زیاد، مانع تلاش های ما برای خنثی کردن آتش می شود. جستجو برای 31 عضو مفقودی دیگر تانکر نفتی ادامه دارد.

وزارتخانه گفت:

جسد یک عضو خدمه در روز دوشنبه در آب های نزدیک تانکر یافت شد و به اداره امور مدنی منتقل شده است.

نگرانی ها برای منفجر شدن کامل تانکر در حال افزایش است؛ این در حالی است که 13 ناوگان کوچک در حال جستجو هستند و یک منطقه 900 متر مربعی دریایی در اطراف کشتی پوشش داده اند و در حال جستجوی افراد مفقود شده هستند.

تانکر در روز شنبه در دریای چین شرقی با یک کشتی حمل و نقل چینی تصادف کرد و پس از ریختن نفت، شعله ور شد.

تانکر سانچی (IMO:9356608) توسط شرکت کشتیرانی حمل و نقل دریایی ایران اداره می شود. کشتی باربری چینی کشتی CF Crystal بود که در حال حمل حبوبات از سمت آمریکا بود. این سانحه حدود 160 مایل دریایی از ساحل چین در نزدیکی شانگهای و دهانه دلتا در رودخانه یانگ تسه اتفاق افتاده است.

Sanchi حامل 136000 تن نفت خام چگال شده که به سمت کره جنوبی در حرکت بوده و در هنگام تماس با هوا و آب، آتش مهیبی را به وجود آورده است.

اندازه نشت نفت از کشتی و میزان آسیب زیست محیطی آن هنوز مشخص نشده است، اما این فاجعه از سال 1991 هنگامی که 260000 تن نفت به سواحل آنگولا نشت کرد، احتمالا بدترین فاجعه است.

دوربین مداربسته رسانه ای چین روز دوشنبه قایق ها را در حالی که آب برروی شعله های آتش می ریختند، نشان می دهد به همین دلیل دود تیره ای از تانکر بلند می شود.

منبع: کجارو / mobile.reuters.com
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 838

به "تانکر نفتی ایران، همچنان در آتش می سوزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تانکر نفتی ایران، همچنان در آتش می سوزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید