بومی سازی دستگاهی برای درمان ناباروری از سوی محققان کشور

به گزارش تور گرجستان ارزان، محققان کشور دستگاهی برای تزریق اسپرم به داخل سیتوپلاسم تخمک برای درمان ناباروری عرضه کردند.

بومی سازی دستگاهی برای درمان ناباروری از سوی محققان کشور

به گزارش خبرنگاران، سعید خداخانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه کاربرد اصلی میکرومانیپولاتور درمان ناباروری است، گفت: این محصول در لقاح مصنوعی یا ICSI، نمونه برداری از داخل هسته سلول، نمونه برداری از سلول های بنیادی جنین، ترنس ژن انتقال هسته سلول و به طور کلی در درمان ناباروری، جنین شناسی، اصلاح نژاد و زیست فناوری کاربرد دارد.

وی بیشترین کاربرد دستگاه میکرومانیپولاتور را در روش ICSI یا همان تزریق اسپرم داخل سیتوپلاسم تخمک دانست و اظهار کرد: از این روش در مواقعی استفاده می گردد که اسپرم توانایی لازم برای حرکت را ندارد و به این سبب قادر به آمیزش با تخمک و بارور کردن آن نیست.

خداخانی تاکید نمود: این دستگاه بعلاوه کاربردهایی در میکروبیولوژی و تحقیقات سلولی انسانی، دامی و گیاهی، تحقیقات سلول های بنیادی، تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد، صنعت اپتیک، چیدمان میکرولنزها، انبرک نوری optical tweezer، میکرو اسمبلی، نانوتکنولوژی و میکروالکترونیک دارد.

مجری طرح اجزای این دستگاه را شامل 2 ست بازوی 3 محوره برای جابجایی سوزن ها، جوی استیک و 2 پمپ میکرواینجکشن برای تزریق داخل سلول دانست که تمام این قطعات داخل کشور طراحی و ساخته شده اند.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی با تاکید بر اینکه پیش از فراوری این دستگاه در کشور، نمونه های آلمانی و ژاپنی آن به کشور وارد می شد، یادآور شد: با بومی سازی این دستگاه، واردات آنها قطع شد. قطعات زیادی از این دستگاه بومی سازی شده است. مهم ترین مزیت این محصول کیفیت قابل قبول و بعلاوه پشتیبانی است که از محصول صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2225

به "بومی سازی دستگاهی برای درمان ناباروری از سوی محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومی سازی دستگاهی برای درمان ناباروری از سوی محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید