بازداشت دزد انبار دپوی سیم و کابل در شرق پایتخت

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: دزد محل دپوی سیم و کابل به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال دستگیر شد.

بازداشت دزد انبار دپوی سیم و کابل در شرق پایتخت

به گزارش ، سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان داشت: بیستم فروردین ماه سال جاری پرونده ای با موضوع سرقت از انباری با دستور دادیار شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران به پایگاه چهارم پلیس آگاهی برای شناسایی دزد یا دزدان ارجاع شد و رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهرم پلیس آگاهی تهران نهاده شد.

این مقام انتظامی گفت: شاکی به پایگاه چهارم دعوت و در تشریح اتفاق اتفاق افتاده گفت، ساعت 16:00 شانزدهم اسفند ماه انبار را ترک و فردای آن روز ساعت 0900 به انبار مراجعه کردم که متوجه شدم کلیه قفل های انباری تخریب و از داخل انبار 93 حلقه کابل، 60 حلقه سیم ساختمانی به ارزش حدود یک میلیارد و 500 میلیون ریال سرقت شده است.

این مقام پلیسی افزود: درگام بعدی کارآگاهان به آنالیز های میدانی پرداختند و معین شد روز حادثه یک دستگاه خودروی ریو سفید رنگ در محل تردد داشته و جلوی انبار شاکی توقف نموده است. با آنالیز شماره پلاک خودرو مذکور از سیستم راهور ناجا معلوم شد خودرو متعلق به شخصی به نام مرتضی به نشانی خیابان هنگام ¬می باشد. با هماهنگی مقام قضائی مالک خودرو به صورت کتبی و تلفنی به پایگاه چهارم دعوت شد، ولی وی مراجعه ای نداشت.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با گزارش مجدد دستور توقیف خودرو در سیستم پلیس ثبت و در نهایت خودرو در دوم آبان ماه توسط کلانتری 146 حکیمیه بدون سرنشین توقیف و به پارکینگ انتقال یافت.

وی توضیح داد: با توقیف خودروی سواری مالک آن در آگاهی حاضر و بیان داشت: از موضوع سرقت اطلاعی ندارم وخودرو متعلق به بنده می باشد، ولی بیشتر اوقات در اختیار فرزندم جمال 21 ساله است. از فرزند وی نیز تحقیق به عمل آمد که گفت، به مدت دو یا سه روز در طول هفته با خودروی پدرم از ساعت 1400 الی 2400 کار می کنم و بعد از آن خودرو در جلوی درب منزل پارک است و از موضوع سرقت اطلاع ندارم.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: مجددا از متهم پس از ارائه شماره خودروی ایشان و اعلام اینکه سرقت در ساعت 0400 بامداد اجرا شده تحقیقات پلیسی انجام گرفت که این بار جمال با مشاهده شواهد غیر قابل انکار، بناچارلب به اعتراف گشود و گفت: سرقت را قبول دارم و طی دو مرحله اقدام به سرقت کردم و از قبل آمار انبار را داشتم که محل دپوی کابل و سیم می باشد. درب انبار را تخریب و 90 کلاف کابل و تعدادی سیم را بار خودروام منتقل و به منزلمان بردم.

این مقام پلیسی ابراز داشت: متهم در ادامه به کارآگاهان گفت، فردای آن روز اموال را به یک ضایعاتی در خیابان احسان بردم و به مبلغ 145 میلیون ریال فروختم.

وی افزود: در گام بعدی تحقیقت پلیسی، مالخر اموال سرقتی شناسایی و با دستور قضائی اکیپی از کارآگاه به مخفیگاه مالخر مراجعه و پس از مراقبت های ویژه پلیسی، پیروز شدند مالخر اموال سرقتی را به نام عزیز 46 ساله دستگیر نمایند.

نثاری با اشاره به اینکه هر دو متهم به سرقت و مالخر اموال سرقتی معترف شدند، خاطر نشان کرد: هر دو متهم با دستور شعبه چهارم دادیاری دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 17 اسفند 1398 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1019

به "بازداشت دزد انبار دپوی سیم و کابل در شرق پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت دزد انبار دپوی سیم و کابل در شرق پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید