افشاگری یک نماینده از تصرف 40 خانه سازمانی مجلس

به گزارش تور گرجستان ارزان، محمدرضا باهنر، رکورددار حضور در مجلس شورای اسلامی 4 سال پیش وقتی بالاخره پس از 28 سال حضور در مجلس، از اعلام کاندیداتوری مجدد در انتخابات مجلس دهم انصراف داد، وقتی با پرسش خبرنگاران درباره پیروزی قاطع اصلاح طلبان در تهران و کلانشهر ها روبرو شده و به این اعتبار از خانه تکانی در مجلس شنید، گفته بود این اتفاق تازه ای نیست و هر دوره مجلس، بیش از دو سوم نمایندگان تغییر می نمایند. او حتی در انتقاد به این میزان تغییر در هر دوره نسبت به دوره گذشته، گفته بود نمایندگان حوزه های انتخابیه تا بخواهند آدرس خیابان های پایتخت را یاد بگیرند، نیمی از دوره کاری شان گذشته است. اظهاراتی که ازقضا با واکنش تند قاسم جاسمی، نماینده اصولگرای کرمانشاه در دوره دهم روبرو شد.

افشاگری یک نماینده از تصرف 40 خانه سازمانی مجلس

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش اعتماد، آنچه، اما بین سطور گفته های باهنر محل تامل بود، یکی بحث اسکانِ وکلای تازه وارد در تهران بود. موضوعی که دست کم از دوره هفتم به این سو، هر 4 سال یک بار در آستانه شروع به کار مجالس جدید جایی در مطبوعات پیدا می نماید و حالا در آستانه برگزاری مراسم افتتاحیه دوره یازدهم، بار دیگر، آن هم با ادبیاتی انتقادی و افشاگر ازجانب محمدجواد ابطحی، نماینده اصولگرای خمینی شهر در ادوار هشتم و دهم مطرح شده است.

این نماینده عضو جبهه پایداری که در آخرین روز نام نویسی برای انتخابات مجلس یازدهم، از حوزه انتخابیه تهران وارد رقابت شد و از آنجا که جایی در فهرست اصولگرایان به دست نیاورد، حالا آخرین ساعات نمایندگی اش را پشت سر می گذارد، دیروز به خبرگزاری فارس گفته بعضی نمایندگان، خانه های سازمانی مجلس را تصرف کردند.

او با بیان اینکه 40 خانه سازمانی مجلس در سعادت آباد، قسطی و به ثمن بخس واگذار شد، گفت: بعضی نمایندگان، خانه های سازمانی مجلس را تحویل ندادند و درنهایت به صورت قسطی و با قیمت اندک آن را تصرف کردند. البته منظور ابطحی از نمایندگان، نه نمایندگان دوره دهم، بلکه نمایندگانی است که در مجلس اصولگرای هفتم عضویت داشتند.

ابطحی درحالی در اظهارات اخیر خود به موضوع ودیعه مسکن به نمایندگان در ابتدای هر دوره اشاره نموده که ازقضا 4 سال پیش هم وقتی پس از یک دور خانه نشینی در دوره نهم، دوباره با شروع به کار مجلس دهم، ردای نمایندگی به تن می کرد، از این تخلف قدیمی در مجلس هفتم سخن گفته بود. به هر تفسیر، اما او دیروز با اشاره به اینکه قرار است مبلغ 500 میلیون تومان برای رهن خانه، به هر یک از نمایندگان مجلس یازدهم داده گردد پیشنهاد داده که مجلس خانه های سازمانی داشته باشد و به نمایندگان در هر دوره خانه بدهد؛ به شرط آنکه نمایندگان در سرانجام دوره نمایندگی، خانه مجلس را تخلیه نموده و آن را تحویل دهند، نه اینکه با هزار بهانه خانه را تحویل ندهند و بعد با هزار ترفند آن را تصرف نمایند!

ابطحی با اشاره به در به دری خود و تعدادی از دیگر وکلای ملت در روز های نخست مجلس هشتم، گفته درحالی آن ها ناچار به سکونت در هتل و مسافرخانه بودند که آن دسته از نمایندگان مجلس هفتم که برای مجلس هشتم رای نیاورده بودند، خانه سازمانی مجلس را تخلیه نمی کردند. ابطحی به 40 واحد خانه سازمانی مجلس در مساحت 300 تا 350 متر در سعادت آباد اشاره نموده که به گفته او، قیمت کنونی شان حداقل 10 میلیارد تومان است، اما درنهایت توسط افرادی که رای نیاورده بودند، تصرف شد. موضوعی که البته ازسوی ابطحی و چند نماینده دیگر ازطریق هیات رییسه دوره هشتم مورد پیگیری قرار گرفته، اما به جواب قانع نماینده ای منتج نشده تا اینکه همان نمایندگان بازمانده از دوره جدید، درنهایت خانه ها را تصرف کردند.

ابطحی همچنین از ساخت حدود 150 خانه سازمانی برای نمایندگان دوره یازدهم خبر داده و در عین حال، از تصرف آن ها ابراز نگرانی نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1299

به "افشاگری یک نماینده از تصرف 40 خانه سازمانی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری یک نماینده از تصرف 40 خانه سازمانی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید