استقلال و اولین بازی بدون تماشاگر، نیم نگاه پرسپولیس به صدر جدول

به گزارش خبرنگاران، هفته ششم رقابتهای لیگ برتر امروز با 8 بازی برگزار می گردد که طی این بازیها شهر خودرو در خانه به مصاف پرسپولیس می رود، پیکان میزبان نفت مسجد سلیمان است، فولاد در بوشهر به مصاف شاهین می رود، تراکتور از پارس جنوبی میزبانی می نماید، نساجی و ماشین سازی در قائمشهر با هم دیدار می نمایند، سپاهان و ذوب آهن برگزار نماینده دربی اصفهان هستند، صنعت نفت در آبادان میزبان سایپا است و در تهران استقلال و گل گهر با هم دیدار می نمایند.

استقلال و اولین بازی بدون تماشاگر، نیم نگاه پرسپولیس به صدر جدول

* شهر خودرو - پرسپولیس

تیم های رده سوم و چهارم جدول برگزار نماینده اولین بازی از هفته ششم هستند و هر دو تیم برای پیروزی در این دیدار به میدان می آیند به این امید که سپاهان و تراکتور در اصفهان و تبریز امتیاز از دست بدهند.

این یک بازی شش امتیازی به حساب می آید که امتیازات کامل آن ممکن است تیم برنده را به صدر جدول بفرستد.

پرسپولیس در این بازی شجاع خلیل زاده و فرشاد احمدزاده را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و احتمال این که سید جلال حسینی بعد از 4 بازی (3 بازی در لیگ و یک بازی در جام حذفی) بار دیگر به ترکیب سرخ پوشان اضافه گردد وجود دارد.

* پیکان - نفت مسجد سلیمان

پیکان یکی از تیم های پر فراز و نشیب این فصل مسابقات است که باید در خانه از تیمی پذیرایی کند که همه بازی هایش را با نتیجه مساوی به خاتمه رسانده.

پیکانی ها هرچقدر خط حمله پر قدرت و زهراگینی دارند، در خط دفاع آسیب پذیر نشان داده اند. نقطه مقابل این تیم نفت مسجد سلیمان است که هم کم گل می زند و سخت گل می خورد.

هر دو تیم 5 امتیازی و در جدول رده بندی نیز در همسایگی یکدیگر قرار دارند.

* شاهین بوشهر - فولاد

شاهینی ها در همین اولین روزهای حضورشان در لیگ برتر چهره یک کاندیدای سقوط را پیدا نموده اند. این تیم با تنها یک امتیاز در پایین ترین رده جدول واقع شده است و فولاد 6 با امتیاز در رده نهم ایستاده است.

شاگردان نکونام با تنها 2 گل زده در کنار گل گهر ضعیف ترین خط حمله را دارند و خط دفاعی آنها نیز تنها 2 گل دریافت نموده که این نشان از قدرت این تیم در امور دفاعی است.

شاهین نقطه مقابل فولاد در خط دفاعی است و با 12 گل خورده ضعیف ترین خط دفاعی لیگ را دارد. آنها 4 بار گلزنی نموده اند. شاهینی ها در صورت شکست یا تساوی در همان انتهای جدول باقی می مانند و در صورت پیروزی این شانس را دارند که تا دو رده در جدول صعود نمایند.

* تراکتور - پارس جنوبی

فراز کمالوند در هفته ششم باید با تیمش به شهری برود که آن را دوست دارد و مقابل تیمی بازی کند که سالها راهنمایی آن را بر عهد ه داشته است.

تراکتور یکی از دو تیمی است که تا خاتمه هفته پنجم دروازه اش باز نشده و با 11 امتیاز در رده دوم جدول واقع شده است.

باتوجه به دشواری بازی سپاهان در هفته پنجم، تراکتوری ها می توانند امیدوار به صعود به صدر جدول در صورت پیروزی بر پارس جنوبی باشند.

شاگردان دنیزلی تا هفته پنجم تمام بازیهای خانگی شان را با نتیجه یک بر صفر برده و تمام پیروزی های آنها با همین نتیجه بوده تا با مالی ترین نتایج بالای جدول قرار داشته باشند.

* نساجی - ماشین سازی

تقابل رضا مهاجری با ماشین سازی هم می تواند جذابیت ها و حواشی خاص خودش را داشته باشد.

نساجی با 12 گل زده بهترین خط حمله لیگ و با 10 گل خورده یکی از خطوط دفاعی آسیب پذیر را در اختیار دارد و معمولا بازیهای آنها پرگل است.

شاگردان مهاجری با 8 امتیاز در رده پنجم جدول قرار دارند و شاید قدری زود باشد برای صحبت کردن از نیم نگاه آنها به کسب سهمیه آسیایی.

ماشین سازان هم نتایج نسبتا خوبی در لیگ گرفته اند و برعکس نفت مسجد سلیمان، هرگز بازیهای آنها با نتیجه مساوی به خاتمه نرسیده است.

* سپاهان - ذوب آهن

دربی اصفهان را هم می توان یکی از حساس ترین بازیهای هفته دانست. سپاهان، صدرنشین لیگ برتر در این هفته باید از تیم سخت کوش و جوان همشهری اش پذیرایی کند. تیمی که به نظر می رسد روی غلتک افتاده و حالا به سختی به حریفانش امتیاز می دهد.-

هر دو تیم پیش از این بازی در دیدارهایی خارج از خانه در جام حذفی پیروز شده اند تا با روحیه ای مضاعف به این میدان بیایند.

سپاهان در صورت پیروزی در این بازی قطعا صدر جدول را حفظ خواهد نمود و در صورت از دست دادن امتیاز ممکن است صدر را به یکی از تیم های تراکتور، پرسپولیس یا شهر خودرو تحویل دهد.

ذوب آهن که با 4 امتیاز در رده سیزدهم واقع شده است، این پتانسیل را دارد که در صورت پیروزی در این بازی تا رده های میانی جدول صعود کند.

* صنعت نفت - سایپا

صنعت و سایپا با 8 و 7 امتیاز در رده های ششم و هفتم قرار دارند تا یک بازی دیگر را بین دو همسایه جدولی ببینیم.

هر دو تیم با دو سبک مختلف نتایج شبیه به هم و نسبتا خوبی گرفته اند. سایپایی ها در این فصل زیاد گل می زنند و زیاد هم گل می خورند. صنعت نفت برعکس حریفش کم گل می زند و کم هم گل می خورد و دو تیم با این شرایط امتیازات نسبتا خوبی به دست آورده اند.

* استقلال - گل گهر

استقلال که به تازگی اولین پیروزی فصلش (در جام حذفی) را به دست آورده، حالا به دنبال اولین پیروزی در لیگ برتر است.

آبی پوشان همچنین برگزار نماینده اولین دیدار بدون تماشاگر این فصل هم هستند. آنها در غیاب سیاوش یزدانی و عارف غلامی که به دلیل محرومیت انضباطی در اختیار ندارند، طرفداران خود را هم محروم می بینند.

استقلال و گل گهر با 3 امتیاز در همسایگی هم در جدول حضور دارند و این بازی هم به نوعی یک بازی شش امتیازی برای دو تیم محسوب می گردد. هرکدام از دو تیم در صورت پیروزی در این بازی امکان سه رده صعود در جدول را دارند.

برنامه بازیهای هفته ششم لیگ برتر به توضیح زیر است:

آدینه 12 مهر 98

* شهر خودرو مشهد-پرسپولیس تهران؛ ساعت 18:15استادیوم امام رضا

داور: پیغام حیدری یاری ها: محمدرضا منصوری - رحیم شاهین یاری داوران اضافی: حمید حاج ملک - رضا مهدوی داور چهارم: فرهاد فرهادپور ناظر داوری: رسول فروغی

* پیکان تهران-نفت مسجد سلیمان؛ ساعت 16 استادیوم شهدای شهر قدس

داور: بیژن حیدری یاری ها: سعید قاسمی - آرمان اسعدی یاری داوران اضافی: علی میرغفاری - سعید رحیمی مقدم داور چهارم: یوسف مغروری ناظر داوری: بهرام مهرپیما

* شاهین شهرداری بوشهر-فولاد خوزستان؛ ساعت 16 استادیوم شهید مهدوی

داور: اشکان خورشیدی یاری ها: محمدرضا ابوالفضلی - یعقوب حجتی یاری داوران اضافی: روح الله شریفی - کیوان علیمحمدی داور چهارم: میلاد قاسمی ناظر داوری: ایرج نظری

* تراکتورسازی تبریز-پارس جنوبی جم؛ ساعت 16:30 استادیوم یادگار امام

داور: وحید کاظمی یاری ها: علی میرزابیگی - عسگر محمدی یاری داوران اضافی: مهدی سیدعلی - محمدرضا تارخ داور چهارم: امید افخمی ناظر داوری: محسن ترکی

* نساجی مازندران-ماشین سازی تبریز؛ ساعت 17 استادیوم شهید وطنی

داور: محمدرضا اکبریان یاری ها: مهدی عالیقدر - محمد پور متقی یاری داوران اضافی: محمدحسین ترابیان - سعاد وفاپیشه داور چهارم: حسین سلیمانی ناظر داوری:حسین نجاتی

* فولاد مبارکه سپاهان-ذوب آهن اصفهان؛ ساعت 17:05 استادیوم نقش دنیا

داور: موعود بنیادی فر یاری ها: حسن ظهیری - حسن یوسفی یاری داوران اضافی: علی بای - محمدباقر پورباقر داور چهارم: براتعلی مولوی ناظر داوری: علیرضا کهوری

* صنعت نفت آبادان-سایپا تهران؛ ساعت 17:15 استادیوم تختی آبادان

داور: میثم حیدری یاری ها: علیرضا ایلدروم - ایوب غلامزاده یاری داوران اضافی: امیر عرب براقی - امیر سامان سلطانی داور چهارم: قهرمان نجفی ناظر داوری: حسین عسگری

* استقلال تهران-گل گهرسیرجان؛ ساعت 16 استادیوم آزادی

داور: حسن اکرمی یاری ها: رضا سخندان - محمد راهی یاری داوران اضافی: علی صفایی - مرتضی منصوریان داور چهارم: علی اکبر عظیم پور ناظر داوری: اسماعیل صفیری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 17 آبان 1398 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 720

به "استقلال و اولین بازی بدون تماشاگر، نیم نگاه پرسپولیس به صدر جدول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال و اولین بازی بدون تماشاگر، نیم نگاه پرسپولیس به صدر جدول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید