استرس دارید؟ 6 راه برای سالم ماندن در زمان استرس

به گزارش تور گرجستان ارزان، ما برای تحمل طولانی مدت و شدید استرس ساخته نشدیم. به وزرا و رئیس جمهورها قبل و بعد از گرفتن مسئولیت نگاه کنید، پیر شدن آن ها چنان شتابی دارد که ذره ذره خوردن بدن در استرس را به یادمان می آورد. ما در دوران استرس زایی زندگی می کنیم. از شغل های بدون بیمه یا بدون امنیت شغلی و مرخصی تا فاجعه های آب وهوایی که اتفاق می افتند، همه و همه استرسی روزافزون به ما وارد می نماید. استرسی که می کشیم باعث بیماری های قلبی، افسردگی و دیابت هم می گردد. اما چطور می توانیم وقتی استرس داریم سالم بمانیم؟ راه هایی وجود دارد که در عین وجود استرس، بتوانید سلامت خود را حفظ کنید.

استرس دارید؟ 6 راه برای سالم ماندن در زمان استرس

1. به درستی غذا بخورید

شیرینی و میان وعده های پرشکر همواره پناهگاهی برای فرار از استرس روزمره هستند. وقتی استرس داریم به سرعت مواد غذایی و نوشیدنی های شیرین می خوریم که برای ما با افزایش سروتونین، شادی می آورند. اما این احساس دوامی ندارد و با افزایش قند خون حال خوبی داریم و اما با افت ناگهانی بعدش، ناراحت تر و پراسترس تر می شویم.

در عوض بهتر است کربوهیدرات پیچیده ای را انتخاب کنیم؛ به اسم مثال فرنی یا نان سبوس دار انرژی خوبی برای ادامه روز به ما می دهد. برای صبحانه، نهار و شام از میز کار خود ده دقیقه فاصله بگیریم. انجمن روانشناسی آمریکا می گوید یک سوم آمریکایی ها وقتی استرس دارند سراغ غذاهای پرکالری می فرایند. پس ما تنها نیستیم. اینکه در طول دوره استرسی زندگی غذای خودمان را حاضر کنیم خیلی ممکن نیست، اما انتخاب های ساده مثل خوردن اوت میل، فرنی و انو اع توت برای صبحانه، ساندویچ سبوس دار با هر پروتیین دلخواه برای نهار، و ماهی و سیب زمینی، کلم بروکلی و سبزیجات برای شام خیلی سخت نیست.

فرنی و انواع توت ها می توانند در تنظیم استرس یک روز طولانی به شما یاری نمایند. عکس: Getty Images / Arx0nt

2. ورزش به شما یاری می نماید

چرا زمانی که ورزش می کنید احساس شادابی و نشاط می کنید؟ این احساس تا حد زیادی مربوط به اندورفین است که هنگام ورزش ترشح می گردد. اندورفین باعث تسکین دردها و ایجاد آرامش در بدن می گردد و به مسکن طبیعی بدن معروف است. اندورفین احساس گرسنگی را هم از بین می برد.

اگر نمی توانید به باشگاه بروید، تمرین های موثر چند دقیقه ای در خانه به شما یاری می نماید. در خصوص وقت گذاشتن برای ورزش کردن احساس گناه نکنید. به خودتان بگویید من یک برنامه از سه شنبه خودم را حذف می کنم و برای خودم زمان می گذارم.

در این زمینه بخوانید:

زیاد هوس شیرینی خوردن می کنید؟ این مطلب را بخوانید

استرس اجتناب ناپذیر است؛ درباره این واقعیت بخوانید!

3. از یاری گرفتن تخصصی نترسید

اینکه همواره استرس داشته باشید شما را فرسوده می نماید. انسان برای این اندازه استرس ساخته نشده است. وقتی چنین احساسی دارید اگر به یک پزشک عمومی مراجعه کنید، احتمالاً شما را یاری خواهد نمود. دکتر زوی نوریس، پزشک عمومی، می گوید: همه ما در زندگی خود استرس داریم، اما تعریف اضطراب به اسم یک بیماری متفاوت از استرس است. داشتن تپش قلب، حمله های هراسی یا اختلال خواب طولانی مدت، این مسائل نشان می دهد که فرد با اختلال اضطراب دست وپنجه نرم می نماید.

برخی از استرس ها اجتناب ناپذیرهستند؛ به اسم مثال مرگ را در نظر بگیرید. اما اگر استرس شما به کارتان مربوط است نوریس بیماران خود را تشویق می نماید که با رئیس خود صحبت نمایند: ممکن است کارفرما قبول نکند و در آخر به این نتیجه هم برسید که کار خود را عوض کنید!

4. سعی کنید خواب کافی داشته باشید

وقتی استرس دارید بدخواب و بی خواب می شوید. کارهای شما خیلی معوق مانده و فکر می کنید بیدار ماندن به شما یاری می نماید. دکتر گای لشزینر، متخصص مغز و اعصاب، می گوید: اگر خواب شما بی کیفیت و کمیت باشد، استرس شما هم بیشتر می گردد. خوابیدن در زمان ناراحتی به شما یاری می نماید استرس خودتان را مدیریت کنید.

قرص خواب چطور؟ قرص خواب شمشیر دو لبه ای است که به اسم راهکار کوتاه مدت برای افرادی که استرس حاد دارند مفید است. این قرص ها تا دو هفته می توانند مفید باشند و به اسم راه بلند مدت به قرص ها اطمینان نکنید. بهتر است مسائل مربوط به خواب را با توجه به منبع اصلی استرس برطرف کنید. درمان شناختی رفتاری هم برای برطرف اضطراب و بهبود کیفیت خواب به شما یاری می نماید.

5. درباره نحوه مقابله با شرایط استرسی هوشمند شوید

همه ما در جامعه پشتیبانی هایی داریم که به زبان ساده روابط ما هستند؛ که به اسم مثال می توانند خانواده و یا دوستان ما باشند. هرچقدر پشتیبانی روابط بیشتر باشد، استرس را به شدت کاهش می دهد. یکی از راه های دیگر تغییر دادن نگاه ما به مسائل است. اگر نگران بدهی خود هستید با سر و صدا آن را به خود بگویید و با خودتان مذاکره کنید. این به شما امید بیشتری می دهد تا وقتی که فقط نگاه کنید و در ناراحتی خود فرو بروید.

6. به یاد داشته باشید: شغل شما، شما را تعریف نمی نماید

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که کارمان ما را تا حد زیادی تعریف می نماید و گاهی بیش از حد از خودمان کار می کشیم. حجم کارهای افراد اگر مدیریت نشوند، بار اضافی روی آن ها تلنبار می نماید که استرس زیادی را به آن ها وارد می نماید.

برای جلوگیری از فرسودگی، یادتان باشد که لازم نیست هر ساعت را در کار مثمر ثمر باشید. برخی اوقات، بهتر است اصلاً کاری انجام ندهید. ابعاد دیگری از زندگی و خودخواهی وجود دارد که باید به آن ها اعتقاد داشته باشید. گر در دراز مدت بیش از حد از خودمان کار بکشیم فقط خشمگین تر می شویم. بنابراین حدی از خودخواهی و خود مراقبتی برای سلامت خودمان ضروری است.

ترجمه کوتاه از guardian

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 16 مهر 1400 بروزرسانی: 16 مهر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2114

به "استرس دارید؟ 6 راه برای سالم ماندن در زمان استرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرس دارید؟ 6 راه برای سالم ماندن در زمان استرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید