آیا امیکرون آخرین ویروس کرونا است؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران : امیکرون اکنون در بین انواع کرونا موجب نگرانی در بین مردم جهان شده است.

آیا امیکرون آخرین ویروس کرونا است؟

امیکرون نوع تازه از ویروس کرونا است. اولین بار امیکرون در آفریقای جنوبی مشاهده شد. اکنون در بیشتر کشورها امیکرون انتشار یافته است. در ایران هم امیکرون مشاهده شده است. در این مطلب به شما می گوییم که آیا امیکرون آخرین ویروس کرونا است؟

به گزارش خبرنگاران، کارشناسان بر اساس داده های اولیه معتقدند به نظر نمی رسد اُمیکرون شدیدتر از دلتا یا سایر سویه های قبلی ویروس کرونا باشد.

داده های اولیه از آفریقای جنوبی، دید تازه ای به جهان پزشکی در خصوص اینکه اُمیکرون واقعا چه میزان قدرتمند است، ارائه می دهد.

رعایت فاصله اجتماعی، شستشوی دست ها و استفاده از ماسک از راه های اصلی جلوگیری از انتشار کروناست

دکتر وارنر گرین، ویروس شناس و محقق ارشد این تحقیق از موسسه گلادستون، گفت: در آفریقای جنوبی کسانی که واکسن نزده اند در مراجعه به بیمارستان، از بیماری شدیدی رنج نمی برند. آنان به اکسیژن نیاز ندارند و مدت بستری شدنشان در بیمارستان حدود یک سوم مدت زمان ابتلا به سویه دلتاست.

جهش های امیکرون

امیکرون دارای 50 جهش است که 32 مورد از آن در پروتئین اسپایک قرار گرفته است. این جهش ها باعث می شود این نوع تازه، بیش از هر گونه دیگری قابل انتقال باشد. دکتر گرین بر این باور است که تمام این جهش ها می تواند موجب سقوط این سویه شود.

وی اضافه کرد: ممکن است با این جهش ها ویروس ضعیف شود، چون جهش های زیاد، باعث بیماری شدید نمی شود. این مورد فوق العاده است، اما تاکید می کنم که ما هنوز در خصوص آن اطلاعات کافی در اختیار نداریم.

دانشمندان در سراسر جهان در حال همکاری برای درک این موضوع هستند که اُمیکرون توانایی فرار از آنتی بادی ها را دارد یا خیر؟

دکتر نیوان کروگان، مدیر موسسه علوم زیستی کمی (QBI)، گفت: به نظر می رسد سویه اُمیکرون شدیدتر از نوع دلتا و انواع قبلی نباشد.

وی ادامه داد: هدف ویروس این است که بتواند از میزبانی به میزبان دیگر منتقل شود. ویروس نمی خواهد میزبان خود را از بین ببرد بلکه می خواهد زنده بماند. حال چگونه این کار را انجام می دهد؟ با انتقال بیشتر.

کروگان بیان کرد: در رویدادی که در نروژ برگزار گشت، بیش از 100 نفر حضور یافتند که اکثریت آنان واکسینه شده بودند. با این حال 60 نفر از آنان به اُمیکرون آلوده شدند. این موضوع نشان می دهد افراد واکسینه شده می توانند آلوده شوند.

وی گفت: خبر خوب این است که آن 60 نفر علائم خفیف داشتند یا بدون علائم بودند.

ساختار امیکرون

آزمایشگاه QBI ، ساختار امیکرون را شکست و متوجه شد که چگونه ویروس زنده می ماند. دکتر لورنا زولیانی آلوارز، دانشمند ارشد موسسه علوم زیستی کمی نیز در همین خصوص بیان نمود: تصور می کنیم این ویروس در حال تکامل است تا هر بار بهتر در میان انسان ها منتشر شود. به همین دلیل است که کرونا تمام جهش ها را در پروتئین سنبله جمع کرده است.

دکتر گرین معتقد است که جمع آوری داده های بیشتر، منجر به دست یابی به اطلاعات دلگرم کننده ای برای مقابله با این ویروس خواهد شد. وی گفت: ممکن است در نهایت کرونا را مانند آنفلوآنزا درمان کنیم. حتی ممکن است واکسن آنفلوآنزا و ویروس کرونا در یک واکسن تجمیع شود.

کارشناسان معتقدند واکسیناسیون با واکسن های ایمن، همچنان بهترین راه برای جلوگیری از جهش کروناست. آنان منتظر دریافت اطلاعات قطعی بیشتری در خصوص اُمیکرون طی 2 هفته آینده هستند.

منبع: رکنا
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2267

به "آیا امیکرون آخرین ویروس کرونا است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا امیکرون آخرین ویروس کرونا است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید