آب و هوای کشور تایلند

به گزارش تور گرجستان ارزان، پیش از سفر به کشور تایلند، با آب و هوای آن آشنا شوید، اما این را هم از یاد نبرید که بهتر است با زمان برگزاری جشنواره‌های تایلندی در زمان برگزاری تور خود هم با خبر باشید.

آب و هوای کشور تایلند

پایتخت کشور تایلند، در عرض جغرافیایی گرمسیری قرار دارد و موسم‌های متناوب و دوره‌ای خشک و بارانی را تجربه می‌کنند. باد و باران موسمی جنوبی غربی در میانه اردیبهشت تا تیر به چشم می‌خورند و تا آبان ممکن است این بارندگی تا آبان ادامه داشته باشد. با آغاز تاثیرات موسم شمالی شرقی، دوره‌ای خشک با دمای پایین‌تر آغاز می‌گردد که تا اواخر بهمن ادامه دارد. علاوه بر این دوره‌ای دیگری با افزایش نسبی دما از اسفند تا اردیبهشت معمولا در این کشور رخ می‌دهد. بر طبق تقویم رسمی کشاورزی کشور تایلند، باران‌ها از اواخر تیر آغاز شه اما شروع موسم‌ها هر ساله تغییر پیدا می‌کنند و حتی قابل پیش‌بینی نیستند. 

فصل خنک و خشک تایلند، ماه‌های آذر تا بهمن است. دمای شبانه ممکن است تا 12 درجه سانتی‌گراد سقوط نماید و روزها با میانگین 28 درجه سانتی‌گراد سپری کردند. در طول ماه‌های بارانی خرداد تا آبان دمای هوا در روز حدود 32 درجه سانتی‌گراد و در شب‌ها حدود 26 تا  28 درجه سانتی‌گراد است. به این مقادیر 4 یا 5 درجه برای فصل گرم یعنی ماه‌های اسفند تا اردیبهشت اضافه خواهد شد. آب و هوای شهر بانکوک برای اغلب ماه‌های سال بسیار شرجی است و دمای ادراکی ممکن است بیشتر از آنچه هواسنج نمایش می‌دهد باشد. در فصل گرم سال رطوبت با آلودگی هوا ترکیب می‌شود. ماه‌های آذر تا فروردین رطوبت کمتری دارند که آن هم به خاطر نسیم‌هایی از سوی فلات خورات به سمت شمال شرقی در جریان می‌باشد. با اطلاع از قیمت تور تایلند بهترین زمان برای سفر به این کشور را انتخاب کنید.

باران‌های بیگاه در فصل خشک به نام بارش‌های انبه شناخته شده‌اند. بیشترین بارش باران در تایلند شهریور و مهر است و با توجه به اشباع شدن زمین از باران و همچنین پست بودن زمین نسبت به سطح آب، آبان ماه فصل طغیان‌ها می‌باشد. اگر در این ماه در بانکوک بروید ممکن است در برخی نقاط شهر آب‌گرفتگی‌های عمیقی را مشاهده نمایید.

انتشار: 18 مرداد 1396 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 8

به "آب و هوای کشور تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب و هوای کشور تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید