کشف گونه شنگ هندی در تالاب بین المللی شادگان

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران/خوزستان ریس اداره حفاظت محیط زیست شادگان از کشف گونه شنگ هندی در تالاب بین المللی شادگان اطلاع داد.

کشف گونه شنگ هندی در تالاب بین المللی شادگان

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، سیدمحمدحسن فقیه اظهار کرد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان حین گشت و کنترل در حوزه استحفاظی یک جانور پستاندار را در یکی از مسیرهای خاکی تالاب شادگان مشاهده کردند که متاسفانه بر اثر برخورد با خودروهای عبوری تلف شده بود.پس از انتقال به اداره محیط زیست شادگان از بدن این جانور تصویر برداری و برای آنالیز های کارشناسی و معین نوع گونه به اداره کل ارسال شد.

وی گفت: لاشه این جانور بدلیل تعفن حاصله و عدم امکان تاکسیدرمی کردن جانور در مکانی در تالاب دفن شد.

فقیه در شرح ابن نوع گونه اضافه کرد: گونه ای که تا کنون در تالاب مشاهده نشده بود نوعی شنگ هندی است که برای کارشناسان محیط زیست خوزستان جالب بود که در تالاب شادگان مشاهده می گردد. این گونه بیشتر در تالاب هورالعظیم و رودخانه کارون مشاهده می شد و این که چگونه و به چه صورت به تالاب شادگان ورود داشته است، معلوم نیست.

ریس اداره حفاظت محیط زیست شادگان ادامه داد: پیشتر و در سال های بسیار دور در تالاب شادگان و رودخانه جراحی، شنگ معمولی به وفور مشاهده می شد ولی در دو دهه گذشته به طور کل دیگر نشانی از این گونه در تالاب شادگان و رودخانه جراحی به دست نیامد.

وی گفت: شنگ هندی شباهت زیادی به گونه شنگ معمولی دارد، جثه اش قدری کوچک تر، رنگ تیره تر، موها نرم تر و دم لوله ای شکل است. این گونه از عراق تا افغانستان، هندوستان، مالزی، چین و اندونزی پراکندگی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 769

به "کشف گونه شنگ هندی در تالاب بین المللی شادگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف گونه شنگ هندی در تالاب بین المللی شادگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید