پر کردن یک کوله پشتی برای سال تحصیلی تازه چقدر آب می خورد؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، بر اساس گزارش های میدانی، بازار نوشت افزار در آستانه آغاز سال تحصیلی تنوع بالایی دارد، به طوری که می توان یک کوله پشتی حاوی چهار دفتر مشق، یک دفتر نقاشی، دو مداد مشکی و قرمز، مدادرنگی 12 تایی، یک مداد نوکی، پاک کن، اتوماتیک، غلط گیر و جامدادی را حداقل با 270 هزار تومان و حداکثر حدود بیش از 12 میلیون تومان پر کرد.

پر کردن یک کوله پشتی برای سال تحصیلی تازه چقدر آب می خورد؟

به گزارش ایسنا، در این میان گزارش های میدانی از خرده فروشی ها و بعلاوه آنالیز فروشگاه های آنلاین نشان می دهد که قیمت یک بسته مداد مشکی 12 تایی بسته به نوع و برند آن 20 تا 100 هزار تومان قیمت دارد. البته قیمت بسته 12 تایی مداد مشکی مخصوص طراحی به بیش از 900 هزار تومان هم می رسد. قیمت مداد نوکی نیز از حدود 20 هزار تومان آغاز می گردد و تا حدود یک میلیون تومان هم می رسد. البته برای اتدهایی با برندهای خارجی و برای کاربردهای تخصصی تا 18 میلیون تومان هم قیمت دارد.

بعلاوه در حال حاضر مقرون به صرفه ترین اتوماتیک در بازار حدود 6000 تومان قیمت دارد و قیمت بعضی از انواع اتوماتیک به حدود 800 هزار تومان می رسد. اما بعضی اتوماتیکها و روان نویس های خاص تا بیش از 24 میلیون تومان هم قیمت دارند. قیمت اتوماتیکهای رنگی نیز در مقرون به صرفه ترین حالت در بسته های شش تایی حدود 30 هزار تومان عرضه می گردد و در گران ترین حالت نیز روان نویس های رنگی در بسته های 50 تایی به قیمت بیش از سه میلیون و 600 هزار تومان عرضه می گردد.

بعلاوه قیمت هر بسته مداد رنگی 12 تایی حدود 24 تا حدود 900 هزار تومان فروخته می گردد. البته مدادرنگی های با تنوع رنگ بیشتر قیمت بالایی دارد، به طوری که مدادرنگی 120 رنگ از یک برند معروف خارجی در بعضی فروشگاه های آنلاین نزدیک به 17 میلیون تومان قیمت دارد.

غلط گیر هم 13 تا 180 هزار تومان قیمت دارد و پاک کن حدود هفت تا 130 هزار تومان فروخته می گردد. البته پاک کن های برقی هم در بازار هست که تا حدود 390 هزار تومان هم قیمت دارد.

در این میان قیمت دفتر نقاشی بسته به نوع، تعداد برگ و طرح آن در مدل های معمولی از 18 هزار تومان آغاز می گردد و برای مدل های مخصوص آبرنگ به بیش از 600 هزار تومان می رسد. دفتر مشق هم 18 تا 800 هزار تومان قیمت دارد که قیمت های بالا مربوط به دفترهای کلاسوری است.

قیمت جامدادی هم از حدود 18 هزار تومان آغاز می گردد و بعضی از انواع لوکس آن با طرح های خاص تا یک میلیون و 500 هزار تومان هم قیمت دارد.

در نهایت محصول اصلی دانش آموزان و دانشجویان کیف کوله پشتی است که قیمت انواع ساده و معمولی آن برای سنین ابتدایی بین 90 تا نزدیک شش میلیون تومان قیمت دارد، اما برای بزرگسالان بسته به برند و کیفیت کوله پشتی، قیمت از 250 هزار تومان آغاز می گردد و تا نزدیک 20 میلیون تومان هم قیمت دارد.

بر این اساس خرید یک کوله پشتی و پر کردن آن برای دانش اموزان با خرید کالاهای مقرون به صرفه تر حاوی حداقل چهار دفتر مشق، یک دفتر نقاشی، دو مداد مشکی و قرمز، مدادرنگی 12 تایی، یک مداد نوکی، پاک کن، اتوماتیک، غلط گیر و جامدادی حداقل حدود 270 هزار تومان هزینه خواهد داشت که رقم معقولی به نظر می رسد.

اما حداکثر هزینه خرید و پر کردن یک کوله پشتی با اقلام یاد شده با برندهای لوکس حدود 12 میلیون و 180 هزار تومان است.

منبع: فرارو
انتشار: 14 شهریور 1402 بروزرسانی: 14 شهریور 1402 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2582

به "پر کردن یک کوله پشتی برای سال تحصیلی تازه چقدر آب می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پر کردن یک کوله پشتی برای سال تحصیلی تازه چقدر آب می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید