نحوه تحصیل در تایلند

به گزارش تور گرجستان ارزان، اگر علاقمند به تحصیل در تایلند بهتر است ابتدا با دانشگاه های این کشور آشنا شوید در ادامه مهمترین دانشگاه های تایلند را معرفی خواهیم کرد.

نحوه تحصیل در تایلند

تایلند به علت مهمان نوازی و فرهنگ غنی مردمش و توسعه اقتصادی، انتخاب خوبی برای دانشجوبان بین‌المللی است. ترکیبی جذاب از سنت و مدرنیزم و مناظر دیدنی باعث شده تا کشور تایلند هر ساله میزبان بیش از 20,000 دانشجوی بین‌المللی باشد.

این کشور دارای 80 دانشگاه دولتی و 71 مؤسسه آموزش عالی خصوصی است. از 80 دانشگاه دولتی، 63 مورد محدودیت‌های پذیرش دانشجو دارند، 2 دانشگاه پذیرش آزاد و 15 تای آن‌ها دانشگاه مستقل به حساب می‌آیند. موسسات آموزش عالی تایلند پذیرای دانشجویان بین‌المللی هستند و هر ساله در حدود 20,000 دانشجوی خارجی در تایلند تحصیل می‌کنند. مهم‌ترین رشته‌ها برای دانشجویان بین‌المللی در تایلند مدیریت کسب و کار و تجارت و بازاریابی بین‌المللی است.

هزینه تحصیل در تایلند

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها مختلف و برای دوره‌های گوناگون، متفاوت است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی معمولا حدود 1000 دلار است و در بعضی دانشگاه‌ها تا 2000 دلار در سال می‌رسد. دوره کارشناسی ارشد به طور کلی دو سال طول می‌کشد و تعداد کل واحدهای درسی دوره 36 واحد می‌شود. به طور معمول در هر ترم هر دانشجو باید بین 9 تا 15 واحد در هر ترم بگذراند.

دانشگاه های تایلند

تایلندی زبان رسمی آموزشی در دانشگاه‌های تایلند است. با این حال، دوره‌های تحصیلی متعددی به زبان انگلیسی وجود دارد و همچنین موسسات آموزش عالی روز به روز تعداد دوره‌های زبان انگلیسی خود را افزایش می‌دهند. پس لازم است برای حضور در دانشگاه‌های تایلندی مهارت‌های زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

در این بخش چند مورد از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم آورده شده است.

دانشگاه ماهیدال

دانشگاه ماهیدال (Mahidol University) یکی دیگر از دانشگاه‌های بانکوک است که در رتبه بندی دانشگاهی QS در رده 61 آسیایی و 283 جهانی قرار دارد. این دانشگاه که در سال 1888 به عنوان اولین دانشکده پزشکی تایلند شروع به کار کرد، در حال حاضر، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی با تمرکز ویژه بر علوم بهداشتی است. ماهیدال بزرگ‌ترین بودجه تحقیقاتی را در کشور؛ یعنی در حدود 147 میلیون دلار در سال دریافت می‌کند.

جمعیت دانشجویان دانشگاه ماهیدال تقریبا 30,000 نفر است که از این تعداد حدود 20,100 نفر در مقطع کارشناسی و پایین‌تر تحصیل می‌کنند. علاوه بر محوطه اصلی که در بانکوک قرار دارد، محیط‌های آموزشی دیگر دانشگاه در استان‌های ناقون سوان، کانچانابوری و امت چاروین قرار دارند. در رتبه بندی جهانی QS سال 2016، دانشگاه ماهیدال در میان 150 دانشگاه برتر دنیا برای رشته پزشکی قرار گرفت. همچنین، نام این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه‌ها در دنیا برای شش رشته دیگر دیده می‌شود.

دانشگاه چولولانکورن

دانشگاه چولولانکورن (Chulalongkorn University) قدیمی‌ترین و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های تایلند است. در رتبه‌بندی دانشگاهی QS، چولولانکورن در رده 252 جهانی و 45 آسیایی قرار دارد. این دانشگاه در سال 1917 توسط پادشاه تایلند در مرکز شهر بانکوک تاسیس شد و در طول سال میزبان رویدادهای بسیاری است؛ رویدادهایی چون جشنواره لوی تراکونگ (Loy Krathong) یا ماه کامل که در نوامبر برگزار می‌شود و نمایشگاه علمی چولولانکورن که یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های علمی کشور تایلند محسوب می‌شود. بیل کلینتون و نلسون ماندلا از این دانشگاه مدرک افتخاری دریافت کرده‌اند. از 38,000 دانشجو دانشگاه، تقریبا 25,000 نفر آن‌ها دانشجوی کارشناسی هستند.

در سال 2016، دانشگاه چولولانکورن برای 18 مورد از رشته‌های تحت پوشش رتبه بندی جهانی QS از جمله رشته‌های مهندسی، زبان‌های مدرن، شیمی، علوم زیست شناسی، داروخانه و پزشکی در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفت.

دانشگاه چیانگ مای

دانشگاه چیانگ مای معتبرترین دانشگاه تایلند در خارج از پایتخت است که دارای رتبه 104 آسیایی است و در میان 600 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد. این موسسه در سال 1965 به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و اولین موسسه آموزش عالی در شمال تایلند تاسیس شد و اکنون جمعیت دانشجویی آن به بیش از 36,600 نفر می‌رسد.

محوطه اصلی دانشگاه میان مرکز شهر چیانگ مای و کوه دای سوتپ (Doi Suthep) واقع شده است. این دانشگاه از 725 هکتار زمین‌های نیمه جنگلی تشکیل شده است و تنها در چند قدمی یکی از بهترین خیابان‌های خرید و باغ وحش چیانگ مای قرار دارد. دانشگاه چیانگ مای در میان 150 دانشگاه برتر دنیا در زمینه کشاورزی و جنگل‌داری قرار دارد و همچنین در میان 300 دانشگاه برتر برای علوم پزشکی و زبان‌های مدرن جای گرفته است.

دانشگاه تاماسات

دانشگاه تاماسات (رتبه 101 آسیا؛ 601 تا 650 جهان) دومین دانشگاه قدیمی در تایلند و یکی از بهترین موسسات شناخته شده و معتبر آموزش عالی در این کشور است. این دانشگاه به طور رسمی در تاریخ 27 ژوئن 1934 تأسیس شد و به نام «Thammasat Lae Karn Muang» یا «دانشگاه علم و سیاست اخلاقی» نام‌گذاری شد. این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه آزاد با 7,094 دانشجو در اولین سال تحصیلی در زمینه حقوق و سیاست شروع به کار کرد. فلسفه آموزشی این دانشگاه «آموزش دانشجو برای دوست داشتن و قدردانی از دموکراسی» است.

این دانشگاه معتبر بین‌المللی تمام سطوح تحصیلی و طیف گسترده‌ای از رشته‌ها را پوشش می‌دهد. فارغ التحصیلان این دانشگاه شامل اعضای خانواده سلطنتی، نخست وزیران و شخصیت‌های حکومتی، شخصیت‌ها و هنرمندان ملی هستند. در حال حاضر، دانشگاه تاماسات دارای بیش از 30,000 دانشجو (25,000 دانشجوی کارشناسی) در 23 دانشکده است. دانشکده‌های این دانشگاه شامل حقوق؛ بازرگانی و حسابداری؛ علوم سیاسی؛ اقتصاد؛ روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی؛ هنر لیبرال؛ اداره اجتماعی؛ جامعه شناسی و ... می‌شود.

سایر دانشگاه‌های تایلند در آخرین رتبه‌بندی آسیایی QS:

  • دانشگاه کسرسارت (129 آسیا؛ بالاتر از 701 در جهان)
  • دانشگاه تکنولوژی شاه مانکوت (161 در آسیا؛ بالاتر از 701 در جهان)
  • دانشگاه کوان گن (165 آسیا؛ بالاتر از 701 جهان)
  • دانشگاه شاهزاده سونگلاک (185 در آسیا؛ بالاتر از 701 در جهان)
  • مؤسسه فناوری لدکرولانگ (251 تا 300 در آسیا)
انتشار: 3 بهمن 1396 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 60

به "نحوه تحصیل در تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "نحوه تحصیل در تایلند" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه تحصیل در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید