سهم خانه اولی ها از معاملات مسکن چقدر است؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، یک کارشناس بازار مسکن، با تاکید بر ضرورت توجه به تامین مسکن گروه های مشهور به خانه اولی ها، گفت: آمارها از ثبت سالانه بیش از 600 هزار ازدواج در کشور حکایت دارد.

سهم خانه اولی ها از معاملات مسکن چقدر است؟

جهت دریافت خدمات ساخت آلاچیق سنتی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

ایسنا: درحالی که آنالیز های انجام شده نشان می دهد سالانه به طور میانگین حدود 300 تا 350 هزار واحد مسکونی جدید در کشور ساخته می گردد. مقایسه این آمارها، کمبود حدود 300 هزار واحد مسکونی برای پاسخ به تقاضاهای جدید را نشان می دهد.

محمد گلاب کش: خانه اولی ها را ازجمله متقاضیان واقعی مسکن توصیف و ساخت واحدهای مسکونی کوچک متراژ را راه حل تامین مسکن برای این قشر عنوان نمود و گفت: اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که خانه اولی ها سهمی ازحدود75درصد معاملات بازار مسکن در بخش واحدهای مسکونی کوچک متراژ ندارند و دلالان و سفته بازان هستند که نقش اصلی را در این بخش، ایفا می نمایند.

به گفته وی، درصورتی که تقاضای نهفته در بخش واحدهای مسکونی کوچک متراژ پاسخ داده گردد، بدون شک سهم قابل توجهی از معاملات بازار مسکن به این واحدها اختصاص خواهد یافت.

گلاب کش، به نقش تسهیلات خرید مسکن به منظور پاسخ به تقاضای نهفته در بخش واحدهای مسکونی کوچک متراژ اشاره نمود و گفت: تورم بالای قیمت مسکن در سال های اخیر باعث شده است تا قدرت پوشش تسهیلات خرید مسکن به شدت کاهش یابد و عملا کارکرد خود را از دست دهد.

وی، متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهر تهران را حدود پانزده میلیون تومان عنوان نمود و گفت: مقایسه قیمت هرمتر مربع واحد مسکونی با اعداد و ارقام تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم نشان می دهد، متقاضیان خرید واحد مسکونی در شهر تهران با تسهیلات 160 میلیونی امکان خرید حدود 11متر مربع و با تسهیلات 240میلیونی حدود 16 متر مربع واحد مسکونی می توانند بخرند و به همین دلیل تسهیلات صندوق مذکور عملا کارکرد خود را از دست داده است.

این کارشناس بازار مسکن، تاکید نمود: آنالیز آمار و ارقام نشان می دهد، گروه های خانه اولی با شرایط موجود بازار مسکن، عملا سهمی از این بازار به خصوص در شهر تهران ندارند و رقابت با سرمایه گذاران و یا متقاضیان جابجایی مسکن، برایشان امکان پذیر نیست.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1279

به "سهم خانه اولی ها از معاملات مسکن چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم خانه اولی ها از معاملات مسکن چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید