سرانه مصرف آب تهرانی ها چند لیتر است؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، تهران (پانا) - به گفته مدیرمرکز کنترل آب تهران سرانه مصرف آب شرب در شهر تهران 240 لیتر برثانیه در شبانه روز به ازای هر نفر است که 70 لیتر بیش از سرانه مصرف آب شرب کشوری است.

سرانه مصرف آب تهرانی ها چند لیتر است؟

به گزارش صدا و سیما، حسین سرایی، با بیان اینکه سرانه مصرف شهر تهران در تابستان تا 310 لیتر بر ثانیه در شبانه روز نیز می رسد که این رقم بسیار بزرگی است، گفت: درحال حاضر شهر تهران روزانه 37 هزار لیتر بر ثانیه آب مصرف می کنند که این رقم در تابستان به بیش از 44 هزار لیتر بر ثانیه خواهد رسید که با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی ها بر لزوم مدیریت مصرف در این کلان شهر تاکید می شود.

وی ادامه داد: مصارف فعلی در شهر تهران نشان می دهد که مصرف آب شرب این کلانشهر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 10 درصد بیشتر است که با توجه به گزارش های سازمان هواشناسی و بارش های اجرا شده، ما شرایط خوبی به لحاظ آبی نداریم.

مدیرمرکز کنترل آب تهران با اشاره به کاهش ذخایر پشت سدها، اضافه کرد: اگر ما در تابستان ذخایر موجود را حفظ کنیم در ابتدای پاییز و پیش از شروع سال آبی جدید با محدودیت های کمتری روبرو می شویم.

سرایی با تاکید بر لزوم صرفه جویی 10 درصدی مصرف آب، شرح داد: استفاده از کاهنده مصرف، استفاده نکردن از آب بجای جارو در زمان نظافت ساختمان و باز نذاشتن آب در زمان استحمام می تواند مانع از هدر رفت آب شود.

به گفته این مقام مسئول تأمین آب شرب تهران 70 درصد از منابع آب سطحی و 30 درصد از منابع آب های زیرزمینی تأمین می شود که با کاهش بارش ها، سهم آب های سطحی کاهش و سهم منابع آب زیرزمینی افزایش می یابد که این فرایند به معنای استفاده از ذخایر آب نسل آینده است. از سویی دیگر سرانه مصرف آب شرب در شهر تهران 240 لیتر برثانیه در شبانه روز به ازای هر نفر است که باتوجه به سرانه 170 لیتر بر ثانیه کشوری، تهرانی ها 70 لیتر بیشتر از سرانه کشور مصرف می کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1989

به "سرانه مصرف آب تهرانی ها چند لیتر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانه مصرف آب تهرانی ها چند لیتر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید