آشنایی با خلیج مایا پوکت

به گزارش تور گرجستان ارزان، خلیج مایا (Maya Bay)، با سواحل زیبا و رویایی یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی و تفریحی تور پوکت است. در اطراف این خلیج صخره هایی با ارتفاع 100 متر باعث زیبایی هر چه بیشتر آن شده‌اند.

آشنایی با خلیج مایا پوکت

خلیج مایا ، یکی از بهترین جاذبه‌های تور پوکت است. این خلیج از سال 1999 به دلیل فیلمبرداری فیلم ساحل در آن، به یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری پوکت درجزیره فی فی تبدیل شد.

بهترین زمان برای رفتن به جزیره فی فی و بازدید از خلیج مایا در تور پوکت، از ماه نوامبر تا آوریل است که دریا آرام بوده و دسترسی به این خلیج امکان پذیر می باشد. دسترسی به دریاهای طوفانی از ماه می تا اکتبر دشوار است.

خلیج مایا از سه طرف با سه صخره به ارتفاع 100 متر محاصره شده است. داخل خلیج چند ساحل پنهان وجود دارد که اکثر آنها کوچکند و بعضی از آنها وقتی مد از بین می رود ظاهر می شوند. ساحل اصلی حدود 200 متر طول دارد که از شن های سفید و نرمی پوشیده شده است.

در نزدیکی ساحل کلبه ای وجود دارد که می توانید در آنجا انواغ تغذیه و نوشیدنی و تنقلات را خریداری کنید. غواصی از جمله ورزش های آبی در این محدوده می باشد. قایقرانی نیز از تفریحات بی نظیر در این منطقه است.

در این خلیج آب به قدری شفاف است که وقتی در میان آب های آرام قایق سواری می کنید، به راحتی می توانید ماهی های رنگی را که در آب شادمانه شنا می کنند، مشاهده کنید.

انتشار: 29 آبان 1396 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 35

به "آشنایی با خلیج مایا پوکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با خلیج مایا پوکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید