خلاصه بازی لیورپول 0 ، 1 رئال مادرید؛ چهاردهمین قهرمانی با گل وینیسیوس

به گزارش تور گرجستان ارزان، ورزشگاه استادوفرانس شهر سن دنی در نزدیکی پاریس میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپای فصل 2022-2021 بود که بین تیم های لیورپول و رئال مادرید برگزار گشت و تیم اسپانیایی با پیروزی 1-0 به چهاردهمین قهرمانی اش رسید.

خلاصه بازی لیورپول 0 ، 1 رئال مادرید؛ چهاردهمین قهرمانی با گل وینیسیوس

کلمان تورپن داور فرانسوی این میدان ساعت 00:06 سوت آغاز بازی را به صدا درآورد. دقایق ابتدایی لیورپول پرس کرد و صاحب توپ بود. دقیقه 16 اولین موقعیت های خطرناک را خلق کردند، ابتدا با پاس آرنولد و ضربه صلاح، سپس با شوت تیاگو. دقیقه 17 هم پاس مانه با شوت محکم صلاح همراه شد که کورتوا این توپ را هم مهار کرد. دقیقه 21 هم حرکت تماشایی و شوت مانه به سمت دروازه رئال روانه شد که کورتوا با کمک تیر دروازه این توپ را هم گرفت.

بعد از حملات گسترده لیورپول، بازی به تعادل کشیده شد و رئال مادرید از زهر حملات قرمزها کاست. با این حال لیورپول باز هم موقعیت هایی خلق کرد. اما دقیقه 43 بنزما از آشفتگی دفاع لیورپول استفاده کرد و دروازه را باز کرد، اما کمک داور آفساید گفت. VAR هم آفساید بودن این گل را تأیید کرد. این نیمه پرافت و خیز با تساوی بدون گل تمام شد.

نیمه دوم با وجود این که باز هم لیورپول تیم هجومی بود، دقیقه 59 وینیسیوس با پاس والورده توپ را به قعر دروازه آلیسون فرستاد. این گل هم در شرایط مشکوک به آفساید به ثمر رسید، اما VAR آن را بررسی نکرد.

دقیقه 64 شوت تماشایی صلاح را هم کورتوا گرفت تا شب خوبش را ادامه بدهد و قرمزها در گلزنی ناکام باشند. دقیقه 69 هم پاس با سر ژوتا را صلاح به سمت دروازه رئال زد که این ضربه را هم کورتوا برگرداند. حملات لیورپول در ادامه شدت بیشتری گرفت تا گل خورده را جبران کنند. دقیقه 80 شوت صلاح به طور اتفاقی به ژوتا برخورد کرد و نزدیک بود وارد دروازه شود که باز هم کورتوا مانع شد. شاهکار کورتوا دقیقه 82 هم ادامه پیدا کرد. حرکت عالی صلاح و ضربه اش را سنگربان رئال به کرنر فرستاد.

تا سرانجام بازی با دفاع بسته، رئالی ها بردشان را حفظ کردند تا برای چهاردهمین مرتبه قهرمانی در لیگ قهرمانان را به ویترین افتخارات شان اضافه کنند. کارلو آنچلوتی هم با کسب چهارمین قهرمانی پرافتخارترین سرمربی لیگ قهرمانان نام گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 17 تیر 1401 بروزرسانی: 17 تیر 1401 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2380

به "خلاصه بازی لیورپول 0 ، 1 رئال مادرید؛ چهاردهمین قهرمانی با گل وینیسیوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاصه بازی لیورپول 0 ، 1 رئال مادرید؛ چهاردهمین قهرمانی با گل وینیسیوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید