خطر جدی حذف از المپیک 2024 بیخ گوش وزنه برداری

به گزارش تور گرجستان ارزان، رییس کمیته بین المللی المپیک بارددیگر نسبت به شرایط وزنه برداری هشدار داد و گفت که خطر حذف از المپیک بیشتر از قبل این رشته را تهدید می کند.

خطر جدی حذف از المپیک 2024 بیخ گوش وزنه برداری

به گزارش خبرنگاران و به نقل از Inside the games، توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک بار دیگر نسبت به شرایط وزنه برداری هشدار جدی داد و عنوان کرد که وزنه برداری با محرومیت از المپیک 2024 پاریس روبرو است مگر اینکه نگرانی هایی که مربوط به مدیریت آن وجود دارد را برطرف کند.

وزنه برداری که بیش از 100 سال در المپیک حضور داشته اکنون در حال از دست دادن جایگاه خود است. باخ از ماه اکتبر 2020 بارها نسبت به شرایط وزنه برداری و تصمیماتی که گرفته شده ، هشدار داده است.

باخ رسما بیان نمود که اگر نگرانی هایی که وجود دارد برطرف نشود، هیات اجرایی IOC حضور وزنه برداری در المپیک 2024 پاریس را مجددا مورد بررسی قرار خواهد داد.

هیات اجرایی نگران شرایط وزنه برداری است چون تغییرات چشمگیری در زمینه اصلاح مدیریت و فرهنگ حاکم بر آن دیده نشده است.

به گزارش خبرنگاران، وزنه برداری در سال های اخیر درگیر مسائل و حاشیه های فراوانی شده است. ابتدا که با رسوایی دوپینگ در المپیک لندن و پکن روبرو شد. سپس تاماش آیان، رییس پیشین فدراسیون جهانی به دلیل فساد مالی و دوپینگ سیستماتیک مجبور به استعفا شد. پس از آن تصمیمات هیات اجرایی نسبت به تغییر قوانین ضد دوپینگ، تعیین سرپرست موقت و قوانین حضور کاندیدها در انتخابات، مورد انتقاد IOC و کشورها قرار گرفت. اکنون بسیاری از کشورها نسبت به نحوه برگزاری انتخابات اعتراض دارند.

تمام این اتفاق ها تا به امروز منجر به کاهش اوزان وزنه برداری در المپیک 2024 شده است اما همچنان جایگاه این رشته در المپیک در خطر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1823

به "خطر جدی حذف از المپیک 2024 بیخ گوش وزنه برداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر جدی حذف از المپیک 2024 بیخ گوش وزنه برداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید