توزیع بسته های غذایی بین بچه ها کار مناطق محروم یزد

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران/یزد این روزها که آموزش یکی از ملزومات خارج کردن بچه ها کار و مناطق محروم از چرخه شیوع کروناست، مرکز بچه ها کار بهزیستی یزد با توزیع بسته های بهداشتی و غذایی به این بچه ها، در خانه ماندن را به آنها آموزش می دهد.

توزیع بسته های غذایی بین بچه ها کار مناطق محروم یزد

علیرضا زارع و مریم لشکر دیدی مسئولان مرکز بچه ها کار بهزیستی یزد به همین دلیل برای توزیع بسته های غذایی حمایتی به منطقه محروم شهر یزد یعنی مناطق کشتارگاه قدیم و محمودی مراجعه کردند، جایی که مردمانش، بچه ها و زنان و مردانی ناآشنا با کرونا هستند و عده ای نیز با وجود توصیه های مکرر مسئولان، همچنان بچه هاشان را در محوطه ای برای بازی و دید و بازدید و رفت و آمدهای غیرضروری رها نموده بودند.

مرکز بچه ها کار بهزیستی یزد، فعالیت خود را به منظور آموزش و یاری به اهالی مناطق محروم، از چند وقت پیش شروع نموده و زمانی که کرونا هنوز به بحرانی همه گیر در یزد تبدیل نشده بود، پیگیری شرایط بچه ها کار و اتباع دغدغه آن ها بودند.

آموزش مهمترین اقدام برای حمایت این بچه ها و نجات آن ها از شرایط کرونایی است اما آموزش به بچه های با دغدغه معیشت که یاری دست خانواده هایشان، کار می نمایند به تنهایی نمی تواند موثر واقع گردد، به همین منظور نیز پیگیری برای تامین بسته های بهداشتی و یاری معیشتی از سوی این مرکز شروع شد.

هرچند تامین بعضی اقلام مورد احتیاج این بخش از سوی بعضی دستگاه های مرتبط مانند معاونت غذا و دارو استان ناموفق بود ولی به همت دستگاه هایی مانند استانداری، بهزیستی و همچنین خیرین استان مهیا شد و نهایتاً 300 بسته غذایی شامل برنج، ماکارونی، حبوبات، تن ماهی، سویا، روغن و رب برای 300 خانوار تهیه و بین آنها در مراحل مختلف توزیع شد تا با یاری به معیشت این خاناورها، دغدغه آنان در این رابطه رفع و کمتر به این بهانه از خانه بیرون بروند.

البته قبلاً نیز این مرکز با تهیه 540 بسته بهداشتی شامل مایع دستشویی، دستمال کاغذی، وایتکس، ژل ضدعفونی و مایع دستشویی و توزیع در میان این خانوارها، آموزش هایی را نیز به آنها ارائه نموده بود که خوشبختانه تا حدودی توانسته بود، موثر واقع گردد. توزیع بسته های بهداشتی نیز در دو مرحله 270 تایی انجام و توزیع بسته های خوراکی نیز تداوم خواهد داشت و مجدداً بیستم فروردین ماه شارژ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1208

به "توزیع بسته های غذایی بین بچه ها کار مناطق محروم یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع بسته های غذایی بین بچه ها کار مناطق محروم یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید