راهنمای تحصیل در تایلند

به گزارش تور گرجستان ارزان، تحصیل در تایلند ماننند سفر به کشور تایلند در بین مردم ایران از جایگاه بالایی قرار دارد. سال تحصیلی دانشگاه های تایلند از ماه ژوئن تا مارس و تعطیلات آن از اول آپریل تا 31 می است. زبان آموزشی نیز در دانشگاه ها انگلیسی و تایلندی است.

راهنمای تحصیل در تایلند

مقطع کارشناسی معمولا 4 سال است. ( به غیر از بعضی رشته های خاص مانند معماری و داروسازی که 5 سال و پزشکی و دندانپزشکی که 6 سال است ) دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی باید دارای حداقل میانگین نمراتی 2 ( متوسط یا C) باشند. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌هایی برید که بسیار زیبا و دیدنی هستند.

دانشجویان لیسانسیه ای که معدل نمراتی برابر 2/5 ( نسبتا خوب یا +C ) یا بالاتر داشته باشند می توانند وارد دوره کارشناسی ارشد بشوند. این دوره نیز معمولا 2 سال است و دانشجویان برای اخذ مدرک کارشناسی ارشد باید معدلی برابر با 3/5 ( خیلی خوب یا +B ) یا بالاتر دارند.

دوره دکتری نیز مستلزم حداقل 3 سال کار پژوهشی و علمی است. یک پروژه پایان ‌نامه دکترا باید دارای بالاترین سطح پیشرفت آکادمیک باشد. دانشجویان همچنین باید گزارشات مطالعاتی و سمینارهایی را در طول مدت تحصیل خود ارائه می‌دهند. تور تایلند فرصتی مناسب برای بازدید از جاذبه‌های متنوع است.

دانشجویان خارجی که ملیت تایلندی ندارند برای تحصیل در دانشگاه ها یا مراکز آموزش عالی تایلند ملزم به داشتن گواهینامه پایان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی ( برای ورود به مقطع کارشناسی ) یا مدرک لیسانس ( برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد) یا مدرک کارشناسی ارشد ( برای ورود به مقطع دکتری) هستند. همچنین بعضی از دانشگاه ها از متقاضیان ورود به دانشگاه، مدرک زبان آیلتس یا تافل می‌دهند. ویزای غیر مهاجرتی نیز برای رفتن به تایلند مورد نیاز است.

دانشگاه های تایلند مورد تایید وزارت علوم

در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی Asian Institute of Technology

در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی King Mangkut's University of Technology Thonburi

انتشار: 23 آذر 1396 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 45

به "راهنمای تحصیل در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای تحصیل در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید