اینجا اندونزی است؛ همه به نماز ایستاده اند

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران: بازی های کشورهای اسلامی روزی 2 بار متوقف می گردد و همه به نماز می ایستند؛ به نماز اول وقت.

اینجا اندونزی است؛ همه به نماز ایستاده اند

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی تور گرجستان ارزان به اندونزی، بازی های کشورهای اسلامی فرصتی است برای گردهمایی ورزشکاران کشورهایی با نژادهای مختلف. این رویداد بزرگ که به نوعی المپیک کشورهای آسیایی است حواشی ویژه خود را دارد که به نوعی خاص این رویداد است.

در بازی های کشورهای اسلامی مسابقات 2 بار در روز متوقف می گردد تا ورزشکاران، مربیان و همراهان آنها برای ادای نماز فرصت کافی داشته باشند. هر روز ظهر با صدای اذان موذنی که لهجه اندونزیایی دارد، ورزشکاران با نژادها و رنگ های مختلف در گوشه ای از محل رقابت خود به نماز می ایستند.

در هر استادیوم به اندازه کافی نمازخانه هست؛ تمیز، با هوایی مطبوع و آرام. اهل تسنن به سبک خود نماز می خوانند و شیعه ها به روش خود. اینجا همه باهم برابرند و دوست و مذهب دلیلی برای جداسازی افراد نیست.

ورزشکاران، داوران و همه حاضران در محل برگزاری مسابقات بدون توجه به اتفاقاتی که در مسابقات رقم خورده دوشادوش هم می ایستند به نماز و عبادت خدایی که برای همه یکی است. در این بین اندونزیایی ها گوی سبقت را از دیگران ربوده اند و به سرعت برای نماز اول وقت حاضرند. موذن اذان را می خواند بدون خجالت از عربی که حساس است روی ادای لغاتی که از زبان مادری اوست اما برای همه مسلمانان کلامی آشناست.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 520

به "اینجا اندونزی است؛ همه به نماز ایستاده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینجا اندونزی است؛ همه به نماز ایستاده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید