17 رئیس فعلی و سابق یک بانک آمریکایی به غارت ثروت مالزی متهم شدند

به گزارش تور گرجستان ارزان، مالزی با باز کردن پرونده قضایی علیه 17 مدیر فعلی و سابق شعبه های مختلف بانک گلدمن سچز، فشار بر این غول وال استریت را بیشتر نموده است. مالزی این شرکت را متهم به مشارکت در یک رسوایی پنج میلیارد دلاری نموده است.

17 رئیس فعلی و سابق یک بانک آمریکایی به غارت ثروت مالزی متهم شدند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش تور گرجستان ارزان به نقل از راشا تودی، مالزی با باز کردن پرونده قضایی علیه 17 مدیر فعلی و سابق شعبه های مختلف بانک گلدمن سچز، فشار بر این غول وال استریت را بیشتر نموده است. مالزی این شرکت را متهم به مشارکت در یک رسوایی پنج میلیارد دلاری نموده است.

گلدمن سچز به خاطر نقش خود در یاری به یک پولشویی 6.5 میلیارد دلاری در طرحی با عنوان 1MDB تحت بازرسی بوده است.

در شکایتی که روز آدینه تنظیم شد، تامی توماس، دادستان کل مالزی گفت مقاماتی که در این پرونده نامبرده شده اند مسئول نقش این بانک امریکایی در این طرح هستند. احتمالاً حکم بازداشت و جرایم قضایی در انتظار متهمان این پرونده است.

هر حکم حداکثر 10 سال زندان و حداقل 239 هزار دلار جریمه در پی خواهد داشت.

لیست متهمان شامل 17 نفر می گردد که مدیر شعبه های گلدمن سچز بین می 2012 و مارس 2013 بودند. این پولشویی طی همین مدت رخ داده است. ریچارد گناد، مدیر تجارت بین الملل این بانک در لندن و مایکل ایوانز، مدیر سابق گلدمن سچز در آسیا که در حال حاضر مدیر عامل شرکت بزرگ چینی تجارت الکترونیک علی بابا است، جزو این متهمان هستند. مایکل شروود، بانکدار انگلیسی و معاون سابق مدیر شرکت وال استریت هم در این لیست قرار گرفته است.

بانک سرمایه گذاری آمریکایی بارها این اتهامات را رد نموده و ادعا می نماید قربانی دولت فاسد قبلی مالزی شده است. گلدمن سچزاعلام کرد این اتهامات اشتباه است و قول داد به شدت با آنها مقابله کند.

4

منبع: تسنیم
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 782

به "17 رئیس فعلی و سابق یک بانک آمریکایی به غارت ثروت مالزی متهم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 رئیس فعلی و سابق یک بانک آمریکایی به غارت ثروت مالزی متهم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید