یارانه 100 هزار تومانی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران : بر اساس تصمیم دولت قرار است از ماه آینده هر ماه یارانه ای به مبلغ 100 هزار تومان تا انتها سال به یک سوم جمعیت ایران تعلق گیرد.

یارانه 100 هزار تومانی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین، بر اساس تصمیم دولت مقرر است در چهار ماه آینده علاوه بر یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی به یک سوم جمعیت ایران ، یارانه ای برابر با صد هزار تومان پرداخت گردد .

این مبلغ به یک سوم جمعیت ایران تعلق می گیرد و با توجه به جمعیت 84 میلیون نفری ایران بیش از 25 میلیون نفر این یارانه را از دولت دریافت می نمایند .به این ترتیب این افراد تا خاتمه سال مبلغی برابر با 400 هزار تومان را طی چهار ماه به صورت بلاعوض دریافت می نمایند .

پیش بینی می گردد با توجه به اینکه دهک های پایینی جامعه از این یارانه خاص بهره من می شوند، کارگران فصلی، زنان سرپرست خانوار، کسانی که حقوق و دریافتی ثابت ندارند و افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، در اولویت دریافت این اعتبار باشند.

رییس جمهوری دوره پرداخت این یارانه را چهار ماه گفت است. وی در شرح شرایط پرداخت این تسهیلات گفته است: طبق برآورد باید به یک سوم جامعه برای 4 ماه آینده بسته یاری معیشتی ارائه کنیم. روز شنبه در ستاد کرونا این موضوع را تصویب می کنیم و افرادی که مشمول این یاری می شوند در ماه های آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به ازای هر نفر صد هزار تومان یاری بلاعوض دریافت می نمایند. برای همین خانواده ها که حدود 10 میلیون خانواده می شوند وام یک میلیونی هم در نظر گرفته ایم که مثل وام قبلی پرداخت می گردد. البته این وام برای همه دریافت نمایندگان نیست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1626

به "یارانه 100 هزار تومانی به چه کسانی تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه 100 هزار تومانی به چه کسانی تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید