گسترش بیماری نادری که بچه ها انگلیسی پس از کرونا می گیرند

به گزارش تور گرجستان ارزان، در انگلیس شمار بچه هایی که پس از بهبودی از بیماری کووید19 به یک بیماری شبیه کاوازاکی مبتلا می شوند افزایش یافته و گفته می گردد که دست کم دو کودک بر اثر این بیماری جان باخته اند.

گسترش بیماری نادری که بچه ها انگلیسی پس از کرونا می گیرند

افت شدید فشار خون، ضایعه پوستی و تب تا 40 درجه سانتیگراد، نخستین علائم بیماری نادری هستند که بچه ها در انگلیس در دوران کرونا به آن مبتلا می شوند.

بر اساس گزارش روزنامه گاردین، روزانه تا 100 کودک با این علائم در بیمارستان های این کشور بستری می شوند.

گفته می گردد این بچه ها پیش تر به کووید19، بیماری ناشی از کرونای جدید (سارس کوو 2) مبتلا شده اند و چند روزی از بهبودی آنها گذشته است. حالِ بعضی از آنها به حدی وخیم است که باید به بخش مراقبت های ویژه منتقل شوند.

کارشناسان نام این بیماری ناشناخته را سندرم التهابی چندسیستمی بچه ها (PIMS) گذاشته اند.

نخستین مورد این بیماری اواسط آوریل 2020 در لندن نمایان شد و مورد معالجه نهاده شد. آن موقع گفته شد که کودک به بیماری کاوازاکی مبتلا شده است.

کاوازاکی که نام کاشف ژاپنی خود را یدک می کشد، علائمی شبیه بیماری های ویروسی یا میکروبی دارد، از جمله تب شدید، تورم و قرمزی چشم ها، ضایعات پوستی و تورم غدد لنفاوی گردن. کاوازاکی در کشورهای گوناگون بروز نموده اما شدت آن در شمال شرقی آسیا بیشتر است.

در اوت 2020 در انگلیس موارد دیگری از PIMS مشاهده شد و پژوهشگران را به تحقیق واداشت. آنها متوجه شدند که این بیماری با کاوازاکی متفاوت است و به طور عمده نوزادان و بچه ها خردسال را درگیر می نماید و در بعضی از آنها باعث التهاب دیواره رگ ها در سراسر بدن می شوند.

بنابر گزارش دویچه وله، از هر 5000 کودکی که به کووید19 مبتلا شده اند، یکی به PIMS دچار شده و به گفته پزشکان حدود 80 درصد آنها پیش از ابتلا کاملا سالم بوده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1778

به "گسترش بیماری نادری که بچه ها انگلیسی پس از کرونا می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش بیماری نادری که بچه ها انگلیسی پس از کرونا می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید