گزارش اسلامی از ملاقات با گروسی درباره تفاهم ایران با آژانس

به گزارش تور گرجستان ارزان، ایسنا نوشت:رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: آقای گروسی چندین بار در دیدار و گفتگوهای امروز گفتند که هیچ انحرافی در برنامه های هسته ای ایران مشاهده نکردند و ایران طبق معاهدات و ضوابط، فعالیت های هسته ای اش در حال اجرا است.

گزارش اسلامی از ملاقات با گروسی درباره تفاهم ایران با آژانس

محمد اسلامی با اشاره به دیدارش با مدیرکل آژانس گفت گفتگوهایی درباره مسائل موجود انچه برای توسعه همکاری ها است را در دستور کار قرار دادیم.

وی ادامه داد: مساله مهم برای ما و آژانس این است که کل مسائل فی مابین ایران و آژانس مسایل فنی است و مسائل سیاسی و نفوذهای توطئه آمیزی که دشمنان ایران برای پیشبرد برنامه هسته ای ما اعمال می نمایند را آژانس مدنظر ندارد و از آن تاثیرپذیری ندارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید نمود: مطلب مهمی که آقای گروسی چندین بار در دیدار و گفتگوها گفتند این است که هیچ انحرافی در برنامه های هسته ای ایران مشاهده نکردند و ایران طبق معاهدات و ضوابط، فعالیت های هسته ای اش در حال اجرا است.

اسلامی درباره مطالب و سوالاتی که به وسیله دشمنان ایران منتشر و در اختیار آژانس قرار گرفته است گفت که به این سوالات پاسخ دادیم و بخش هایی از آنها به جای مانده که بخش هایی است که مربوط به مسائل بسته شده گذشته است که قبلا به آنها پرداخته شده است. امروز تفاهم کردیم که این موارد را سرانجام دهیم و با رویه ای که اتخاذ خواهیم کرد که مذاکراتش هم هنوز ادامه دارد، اینها تداوم پیدا نکند.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ایران در برنامه هسته ای خودش مصمم هست و تاثیرات آن در زندگی مردم است که می توانیم همه ابعاد فناوری هسته ای را در بخش های گوناگون مورد بهره برداری قرار دهیم و این در دستور کار ماست و آژانس در این باره به ما یاری خواهد نمود. ما گفتیم که حداقل 10 هزار مگاوات برق هسته ای را باید در ایران ایجاد کنیم به ویژه با نیروگاه های کوچک حداکثر با ظرفیت 300 مگاوات است و آژانس کشورهای دارای این تکنولوژی و صنعت را تشویق خواهد نمود که با استفاده از ظرفیت صنعتی صنایع ایران بتوانند در راستای توسعه و توسعه ظرفیت برق هسته ای کشور ما را یاری نمایند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 دی 1400 بروزرسانی: 10 دی 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 2204

به "گزارش اسلامی از ملاقات با گروسی درباره تفاهم ایران با آژانس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش اسلامی از ملاقات با گروسی درباره تفاهم ایران با آژانس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید