گروه طالبان 17 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان خاطرنشان کرد که در ادامه فرایند آزادی زندانیان، این گروه 17 نفر دیگر از نیروهای دولت افغانستان را آزاد نموده است.

گروه طالبان 17 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کرد

به گزارش دفتر منطقه ای تور گرجستان ارزان، سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با انتشار توئیتی خاطرنشان کرد که در ادامه فرایند آزادی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان 17 زندانی دولتی دیگر در ولایت غور آزاد شدند.

وی دو روز پیش نیز در توئیتی از آزادی 15 زندانی دیگر دولت افغانستان در ولایت غور خبر داده بود.

براساس آمارهای منتشر شده توسط طالبان، با احتساب 17 نفری که توسط این گروه آزاد شده است، مجموع زندانیان آزاد شده دولتی به 764 نفر می رسد.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان اما می گوید که طالبان تا به امروز تنها نیمی از یکهزار نیروی افغان که در توافقنامه قطر متعهد به آزادی آن ها شده را آزاد نموده است. وی مجموع زندانیان آزاد شده طالبان توسط دولت را نیز 4 هزار و 19 نفر خاطرنشان کرد.

براساس توافقنامه قطر، دولت افغانستان قرار است 5 هزار عضو طالبان را آزاد کند و این گروه نیز در مقابل یکهزار نفر از نیروهای دولتی را آزاد خواهد نمود.

فرایند تبادل زندانیان در حالی ادامه دارد که دولت افغانستان اوایل هفته جاری با اعلام موضع تازه اش درباره آزادی زندانیان گفت که از مجموع 5 هزار نفر از زندانیان طالبان 597 نفر از آن ها را آزاد نخواهد نمود زیرا این اعضای طالبان به دلیل جرایم جنایی و اخلاقی زندانی شده اند و براساس قانون امکان آزادی آن ها وجود ندارد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان اما تصریح می نماید که این گروه بدون آزادی همه زندانیان این گروه براساس فهرست ارائه شده حاضر به شروع مذاکرات بین الافغانی نیست.

با این حال بعضی منابع می گویند که طالبان برای حل اختلاف درباره تبادل زندانیان، فهرست تازه ای را برای آزادی 592 عضو دیگر این گروه ارائه نموده تا جایگزین فهرست مورد اختلاف گردد .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1415

به "گروه طالبان 17 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه طالبان 17 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید