گرما ویروس کرونا را در کمتر از یک ثانیه از بین می برد

به گزارش تور گرجستان ارزان، تحقیقات نشان می دهد قرارگیری در معرض دمای بالا می تواند ویروس را خنثی کند و از آلوده شدن یک انسان دیگر پیشگیری کند.

گرما ویروس کرونا را در کمتر از یک ثانیه از بین می برد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، به نقل از مهر، محققان دانشگاه تکزاس یک سیستم آزمایشی طراحی نموده اند که نشان می دهد قرار دریافت کروناویروس در معرض دمای بسیار بالا، حتی کمتر از یک ثانیه، می تواند برای خنثی سازی ویروس کافی باشد به طوری که دیگر نمی تواند میزبان انسانی دیگری را آلوده کند.

استفاده از گرما برای خنثی سازی کووید 19 قبلاً به اثبات رسیده بود، اما در مطالعات قبلی دما از هرجایی از یک تا 20 دقیقه اعمال می شد که این مدت زمان یک راه حل عملی نیست.

اکنون تیم تحقیق نشان داده اند که عملیات حرارتی در مدت زمان کمتر از یک ثانیه ویروس کرونا را کاملاً غیرفعال می نماید که می تواند یک راه حل احتمالی برای کاهش انتشار مداوم کووید 19، به ویژه به وسیله انتقال هوا باشد.

آروم هان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما در آزمایشات خود مشاهده کردیم اگر محلول آلوده به کروناویروس حدود نیم ثانیه تا حدود 72 درجه سانتیگراد گرم گردد مقدار ویروس موجود در محلول 100 هزار برابر کاهش می یابد که برای خنثی سازی ویروس و جلوگیری از انتقال آن کافی است.

این عملیات حرارتی نه تنها یک راه حل کارآمد برای جلوگیری از گسترش کووید 19 به وسیله هوا است، بلکه امکان اجرای این روش در سیستم های موجود مانند سیستم های گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع را نیز فراهم می نماید.

همچنین می تواند در خصوص سایر ویروس ها مانند ویروس آنفلوانزا که به وسیله هوا پخش می شوند نیز بکار گرفته گردد.

هان و همکارانش انتظار دارند که این روش غیرفعال کردن با حرارت به طور گسترده ای قابل استفاده بوده و تأثیر جهانی واقعی داشته باشد.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1922

به "گرما ویروس کرونا را در کمتر از یک ثانیه از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرما ویروس کرونا را در کمتر از یک ثانیه از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید