کارشناس اقتصادی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران: تامین تعهد مصالح ساختمانی بحران مسکن را حل نمی کند، برخی ناظران از تخلفات ساختمانی چشم پوشی می کنند

به گزارش تور گرجستان ارزان، وکیلی گفت: تامین تعهد مصالح ساختمانی یا کارت فروشی بحران مسکن را حل نمی کند بلکه باید توان اقتصادی مردم را افزایش داد.

کارشناس اقتصادی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران: تامین تعهد مصالح ساختمانی بحران مسکن را حل نمی کند، برخی ناظران از تخلفات ساختمانی چشم پوشی می کنند

حسین وکیلی کارشناس مسائل اقتصادی به گزارش خبرنگار، در باره کاهش معاملات مسکن اظهار کرد: کارت فروشی یا تامین تعهد مصالح ساختمانی راه چاره مناسبی برای افزایش معاملات نیست و با این اقدامات نمی توان رکود معاملات مسکن را بهبود بخشید.

کارشناس مسائل اقتصادی بیان نمود: با بهتر شدن وضعیت اقتصادی مردم، دست دلالان و متقاضیان غیر واقعی مسکن کوتاه می شود. با افزایش قیمتی که در مسکن داشته ایم متقاضیان واقعی از بازار مسکن خارج شده و مردم عادی که خواهان واقعی معاملات مسکن بوده اند جای خود را به افراد سود جو در معاملات داده اند.

وی همچنین درمورد کارت فروشی گفت: این راه چاره یک روش آزمون و خطاست و در این شرایط که اوضاع اقتصادی مانند کودکی است که مشکل گوارشی دارد اگر شما بخواهید با کارت فروشی که باعث تغذیه بیشتر کودک بیمار (اقتصاد) می شود حالش را بهتر کنید، به هدف خود نرسیده و بعبارتی معاملات مسکن تغییری نمی کند.

وکیلی در سرانجام گفت: با وجود نظارت و هزینه زیاد دولت در این بخش، بعضی از ناظران ساختمانی با مبلغ اندکی از تخلفات ساختمانی چشم پوشی می کنند و مقید به اخلاق واقعی و اعمال قانون به معنایی واقعی نیستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 391

به "کارشناس اقتصادی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران: تامین تعهد مصالح ساختمانی بحران مسکن را حل نمی کند، برخی ناظران از تخلفات ساختمانی چشم پوشی می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس اقتصادی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران: تامین تعهد مصالح ساختمانی بحران مسکن را حل نمی کند، برخی ناظران از تخلفات ساختمانی چشم پوشی می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید