چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا بزنند؟

به گزارش تور گرجستان ارزان، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: محموله واکسن مننژیت طی چندروز گذشته وارد شده و ما در حال حاضر بابت تامین و توزیع این واکسن هیچ مسئله ای نداریم.

چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا بزنند؟

به گزارش فارس، کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره واکسن آنفلوآنزا و لزوم تزریق آن در فصل پاییز گفت: موضوع عفونت هم زمان ویروس های آنفولانزا و کووید-19 یک دغدغه جدی است البته مشاهدات قبلی مبنی بر تداخل این دو بیماری با هم وجود ندارد اما ممکن است همزمانی این دو بیماری، آسیب های جبران ناپذیری به بعضی از بیماران وارد کند.

وی با اشاره به پیش بینی های انجام شده اضافه کرد: حداقل 3 تا 6 برابر سال های گذشته از این واکسن وارد خواهیم کرد. بخشی از آن مختص به گروه های پرخطر است که به وسیله وزارت بهداشت در مراکز بهداشت استان ها و شهرستان ها توزیع می گردد و 5 میلیون دوز باقی مانده نیز در شبکه دارویی کشور توزیع خواهد شد و با تجویز پزشکان بر اساس اولویت به بیماران پرخطر، خردسالان و کهنسالان و بیماران مزمن و دچار نقص ایمنی تزریق خواهد شد.

جهانپور درباره محدودیت واردات واکسن آنفلوآنزا به کشور گفت: همانطور که اشاره شد ما تا خاتمه شهریور ماه 6 برابر سال های گذشته واردات این واکسن را خواهیم داشت.اما سال جاری، اولین سالی است که ما با شرایط سخت تری روبرو هستیم بنابراین اولویت مصرف این دارو با خردسالان و کهنسالان ،مادران باردار، بیماران مبتلا به بیماری های خاص و صعب العلاج و شاغلین نظام سلامت و کادر پزشکی است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره واردات واکسن مننژیت هم اظهار داشت: محموله این واکسن وارد شده است و ظرف روزهای گذشته توزیع آن انجام و تحویل معاونت مربوطه شده است و ما در تامین و توزیع این واکسن علیرغم وجود تحریم ها مسئله ای نداریم.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1482

به "چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا بزنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی باید واکسن آنفلوآنزا بزنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید