نیکاراگوئه دستور اخراج تیم حقوق بشری سازمان ملل را صادر کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، گروه های حقوق بشری گفته اند، دولت نیکاراگوئه دستور داده تا یک تیم حقوق بشری سازمان ملل از این کشور اخراج گردد.

نیکاراگوئه دستور اخراج تیم حقوق بشری سازمان ملل را صادر کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اقدام از سوی دولت دنیل اورتگا، رئیس جمهوری نیکاراگوئه دو روز پس از آن انجام شده که کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل گزارشی انتقادی را منتشر و دولت این کشور را به سرکوب خشونت بار معترضان مخالف دولت متهم کرد.

در گزارش سازمان ملل، سرکوب مخالفان و معترضان توسط نیروهای دولتی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

این گروه حقوق بشری همچنین خواهان اقدام سریع گردیده و مقام های دولت نیکاراگوئه را به دلیل اقدامات خصمانه علیه معترضان دولتی در جریان چند ماه ناآرامی در کشور که صدها کشته برجای گذاشته، به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

خوزه میگوئل ویوانکو، مدیر اجرایی بخش آمریکایی دیده بان حقوق بشر روز جمعه در توئیتی به زبان های انگلیسی و اسپانیایی نوشت: دولت نیکاراگوئه تیم حقوق بشر سازمان ملل را به تلافی گزارش انتقادی از حمام خون در این کشور آمریکای لاتین اخراج نموده است.

ویلما نونز، رئیس مرکز حقوق بشر نیکاراگوئه روز جمعه در نشست خبری گفت که این اقدام بازتاب روح فردی است که کاملا گم گردیده و نمی تواند از زیر مسؤولیت هایش شانه خالی کند و حقیقت را مخفی نگهدارد.

ناآرامی ها در نیکاراگوئه در 18 آوریل امسال میلادی و با برگزاری تظاهرات کوچک در سراسر کشور شروع شد و در نهایت به سرکوب های گسترده مردمی تبدیل شد.

سازمان ملل این سرکوب ها و خشونت های گسترده در نیکاراگوئه را به شدت محکوم کرد که شامل استفاده از زور، کشتارهای بدون محاکمه، ناپدید شدن های اجباری، شکنجه و بازداشت های خودسرانه می شوند.

زید رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه ای نسبت به جو ترس و عدم اعتماد در نیکاراگوئه هشدار داد و گفت: خشونت و ناآرامی در این کشور در این چهار ماهه گذشته، نهادهای دولتی و اجرای قانون را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

اورتگا این ادعاها را رد نموده و سازمان ملل را ابزاری برای اجرای سیاست های ترس و هراس، دروغ و رسوایی می داند.

وی همچنین برگزاری انتخابات زودهنگام و برکناری را رد نموده است.

انتظار می رود شورای امنیت سازمان ملل اویل ماه جاری میلادی به آنالیز اوضاع در این کشور آمریکای لاتین بپردازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 94

به "نیکاراگوئه دستور اخراج تیم حقوق بشری سازمان ملل را صادر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکاراگوئه دستور اخراج تیم حقوق بشری سازمان ملل را صادر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید