نگرانی کاخ سفید از تاثیر شیوع کرونا بر انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش تور گرجستان ارزان، سیاستمداران کاخ سفید نگرانند به دلیل شیوع پردامنه ویروس کرونا، اقتصاد و انتخابات ریاست جمهوری این کشور تحت تاثیر منفی قرار بگیرد.

نگرانی کاخ سفید از تاثیر شیوع کرونا بر انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، جنگ یونگ نیان استاد پژوشگاه آسیای شرقی دانشگاه ملی سنگاپور در مقاله ای که چند روز پیش منتشر کرد گفت: سیاستبازان آمریکا اهداف سیاسی خود را بالای علم قرار دادند و این دلیل اصلی شکست آمریکا در نبرد با کروناویروس است.

آنگونه که استاد جِنگ اشاره کرده کارهای مقابله ای آمریکا از آغاز شیوع کرونا تا کنون هر روز پیرامون قدرت سیاسی اجرا شده است. سیاستبازان آمریکایی در داخل کشور، تحت تأثیر منافع سیاسی و شخصی و تکبر بارها هشدارهای طرفهای مختلف را نادیده گرفتند و بارها بهترین زمان و فرصت جلوگیری از شیوع ویروس را از دست دادند. این موجب شد احتمالات شیوع بیماری بر هم افزوده و در نهایت مهارش از دست خارج شد.

آنها صدای دانشمندان را گستاخانه خاموش کردند. آنتونی فاوچی، دانشمند برجسته بیماریهای عفونی آمریکا که به رئیس گروه مقابله با کرونا شهرت دارد، به دلیل اصرار بر پیشگیری علمی از بیماری همه گیر بارها تحت فشار و ارعاب مقامات ارشد دولت و سیاستبازان راستگرای آمریکا قرار گرفته است.

ولی چرا سیاستبازان آمریکایی به روشهای مختلف با علم مخالفت و صداهای منطقی را سرکوب می کنند؟

تحلیلگران خاطر نشان می کنند که هدف سیاستبازان آمریکا از این اقدامات دیوانه وار این است که نگرانند به دلیل شیوع پردامنه ویروس کرونا، اقتصاد و انتخابات ریاست جمهوری این کشور تحت تاثیر منفی قرار بگیرد. به همین دلیل، با شیوه های مختلف خطر ابتلا به این بیماری همه گیر را بی اهمیت جلوه می دهند و با ایجاد شایعات، سعی می کنند توجه مردم را به سوی دیگری منحرف کنند؛ اما واقعیت این است که آنها منافع ملی کلی کشور و جان گرانبهای مردم را فراموش کرده و نادیده گرفته اند.

در جامعه آمریکا که به آزادی و دمکراسی افتخار می کند، امنیت مردم بازیچه دست سیاستبازان خودخواه و متکبر شده است. این مسلماً یک فاجعه انسانی است.

جنگ یونگ نیان در مقاله اش به درستی ابراز تاسف می کند که هیچ کشوری به اندازه آمریکا نیست که مقامات ارشد و اعضاء کنگره اش در چنان شمار بالایی نیرو و توجه خود را معطوف و خرج سرزنش و فرافکنی مسائل خود بر چین کرده باشد.

می توان تصور کرد که اگر این سیاستبازان به جای فرافکنی، نیروی خود را صرف مبارزه با این بیماری همه گیر می کردند، جان دهها هزار آمریکایی از مرگ نجات می یافت!

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1331

به "نگرانی کاخ سفید از تاثیر شیوع کرونا بر انتخابات ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی کاخ سفید از تاثیر شیوع کرونا بر انتخابات ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید