نفت آمریکا به پایین 40 دلار سقوط کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، بهای معاملات نفت روز آدینه تحت تاثیر دورنمای ضعیف تقاضا برای سوخت، سقوط بازار سهام و رشد ارزش دلار آمریکا سقوط کرد و کاهش هفتگی را به ثمر رساند.

نفت آمریکا به پایین 40 دلار سقوط کرد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، مت اسمیت، مدیر تحقیقات کالا در شرکت کلیپر دیتا به مارکت واچ گفت: قیمت نفت از قوی شدن ارزش دلار آمریکا تحت فشار قرار گرفته و همچنین با موج ریسک گریزی و فروش گسترده در بازارها روبرو شده است.

ارزش دلار آمریکا برای کل هفته 0.6 درصد رشد کرد و روز آدینه تحت تاثیر آمار اشتغال ماهانه بهتر از حد مطلوب آمریکا تقویت شد. آمار نشان داد نرخ بیکاری آمریکا در اوت به 8.4 درصد در مقایسه با 10.2 درصد ماه پیش از آن کاهش پیدا نموده است.

تقاضا برای نفت همچنان مایه نگرانی بازار مانده است. گزارش روز چهارشنبه اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد که تقاضای داخلی برای بنزین دوباره کاهش پیدا نموده است. در این بین، ذخایر سوختهای تقطیری در هاب نفت سنگاپور به بالاترین حد در 9 سال اخیر صعود نموده است.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا برای تحویل در اکتبر در بازار نیویورک یک دلار و 60 سنت معادل 3.9 درصد کاهش یافت و در 39 دلار و 77 سنت در هر بشکه بسته شد.

بهای معاملات نفت برنت در نوامبر یک دلار و 66 سنت معادل 3.8 درصد کاهش یافت و به 42 دلار و 41 سنت در هر بشکه رسید که پایینترین قیمت در بیش از یک ماه و نیم گذشته بود.

شاخص نفت آمریکا برای کل هفته بیش از هفت درصد کاهش یافت که نخستین کاهش هفتگی پس از چهار هفته رشد متوالی بود و نفت برنت 7.3 درصد کاهش هفتگی داشت.

رابی فریز، تحلیلگر ارشد کالا در شرکت اشنایدر الکتریک در یادداشتی نوشت: برای نفت بزرگترین حرکت هفته در روز چهارشنبه روی داد که قیمتها بیش از دو درصد سقوط داشتند. این سقوط در پی ادامه نگرانیها نسبت به تقاضای ضعیف برای سوخت و با وجود کاهش هفتگی چشمگیر ذخایر و فراوری نفت آمریکا روی داد.

شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز آدینه بیان کرد شمار دکلهای حفاری نفت فعال آمریکا در یک هفته گذشته یک حلقه رشد نموده و به 181 حلقه رسیده است در حالی که هفته پیش از آن سه حلقه کاهش ثبت نموده بود.

در میان فرآورده های نفتی، تقاضا برای بنزین در آمریکا سریعتر از سوختهای دیگر بهبود پیدا نموده است. به گفته فیلیپ فلاین، تحلیلگر بازار در گروه پرایس فیوچرز، پالایشگاهها نمی توانند بنزین را بدون فرآورده های دیگری مانند دیزل فراوری نمایند. پاندمی ویروس کرونا تقاضای جهانی را به میزان یک سوم کاهش داده و تا به امروز مصرف بنزین سریعتر از سوختهای دیگر بهبود پیدا نموده است. پالایشگرها همچنان ذخایر بالایی از دیزل و سوختهای دیگر دارند و نمی خواهند به دلیل حاشیه سود اندک، میزان بیشتری از این سوختها را فراوری نمایند.

بر اساس گزارش مارکت واچ، شاخصهای ترافیک آمریکا نشان می دهد که الگوهای رفت و آمد در مدت شش تا هشت هفته گذشته تغییری نداشته و این به معنای آن است که کاهش فراوری پالایشگاهها عامل کاهش ذخایر بنزین بوده است و کاهش سطح ذخایر تحت تاثیر تقاضای مصرفی نبوده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1495

به "نفت آمریکا به پایین 40 دلار سقوط کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت آمریکا به پایین 40 دلار سقوط کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید