نخست وزیر یونان به ائتلاف خود با حزب راستگرای یونانی های مستقل پایان دهد

به گزارش تور گرجستان ارزان، خبرنگاران: رئیس مجلس اروپایی از نخست وزیر جدید یونان خواست که خود را از شر ائتلاف با حزب راستگرای پوپولیستی یونانی های مستقل آزاد کند و چنین ائتلافی را خطا ارزیابی کرد.

نخست وزیر یونان به ائتلاف خود با حزب راستگرای یونانی های مستقل پایان دهد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل تور گرجستان ارزان، مارتین شولتز رئیس مجلس اروپایی در مصاحبه با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه از آلکسیس تسیپراس نخست وزیر یونان و رهبر حزب چپ گرای سیریزا خواست که به ائتلاف خود با حزب راستگرای پوپولیستی یونانی های مستقل انتها دهد.

وی در این باره گفت: من ائتلاف فعلی حزب چپ یونان با این حزب راستگرای پوپولیستی را یک خطا ارزیابی می کنم.

به گزارش روزنامه فرانکفورتر آلگماینه شولتز همچنین در دیدار روز آدینه خود با تسیپراس آشکارا از وی این درخواست را نموده بود.

وی همچنین مواضع پانوس کامنوس رهبر حزب یونانی های مستقل که در حال حاضر وزیر دفاع یونان است را هم مورد انتقاد شدید قرار داد.

کامنوس تهدید نموده است که اگر کشورش از طرف وام دهندگان بین المللی حمایت نشود پناهندگان این کشور را روانه کشورهای اروپایی و آلمان خواهد نمود.

وی همچنین در مصاحبهیی با نشریه بیلد آلمان وزیر دارایی این کشور را متهم به فساد نموده و گفت: ما یونانی ها دقیقا به یاد می آوریم که آقای شایبله باید از مسئولیت خود در ریاست حزبش کناره گیری می کرد چرا که متهم به رشوه خواری شده بود. اما با این حال وی امروز وزیر دارایی آلمان است.

وزیر دفاع یونان همچنین تاکید کر که با همه انتقادها به فساد در یونان این طور نیست که آلمان یا آقای وولفگانگ شایبله عاری از خطا باشند.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 617

به "نخست وزیر یونان به ائتلاف خود با حزب راستگرای یونانی های مستقل پایان دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر یونان به ائتلاف خود با حزب راستگرای یونانی های مستقل پایان دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید