متناسب سازی میزان تسهیلات بانک های خصوصی با سپرده ها

به گزارش تور گرجستان ارزان، رییس کل بانک مرکزی در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان فارس بر ضروت رعایت بخشنامه بانک مرکزی برای متناسب سازی میزان تسهیلات اعطایی بانک های خصوصی با سپرده های آنها تاکید نمود.

متناسب سازی میزان تسهیلات بانک های خصوصی با سپرده ها

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، دکتر عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی نوشت: صبح امروز پنجشنبه نهم بهمن ماه 1399، به اتفاق بعضی از معاونین ومدیران بانک مرکزی در جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی در شیراز شرکت کردیم. جلسه بیش از سه ساعت به طول کشید. مذاکرات خوبی با فعالین اقتصادی استان فارس داشتیم.

در یک فضای صمیمی، که استاندار محترم و سایر مسئولین استان نیز حضور داشتند، مسائل ارزی و ریالی و نیازهای واحدهای و فراوریی و بازرگانی استان آنالیز شد.

مقرر شد مسائل موردی، در قالب کمیته ای در بانک مرکزی پیگیری وحل وفصل گردد. همچنین مقرر شد بانک ها منابع لازم و برای اتمام 105 پروژه با 90 درصد پیشرفت را تأمین کنند. در سرانجام جلسه سیاست های پولی و ارزی وسایر اقدامات بانک مرکزی برای خنثی سازی تحریم های بی سابقه را در دو سال گذشته برای مقابله با فشار حداکثری، برای اعضای محترم جلسه شرح دادم.

بعدازظهر درجلسه شورای هماهنگی بانک های استان شرکت نموده و ضمن آنالیز مسائل بانک ها، ضرورت کوشش آنها برای تأمین اقتصادی فراوری را مورد تاکید قرار دادم. همچنین بر ضرورت رعایت بخشنامه صادره بانک مرکزی برای متناسب سازی میزان تسهیلات اعطایی بانک های خصوصی با سپرده های آنها در استان تاکید کردم.

در سفر امروز بازدیدی از پروژه خط دو متروی شیراز داشتم مقرر شد منابع ناشی از انتشار اوراق مشارکت سریعا در اختیار پروژه قرار گیرد تا امکان راه اندازی این خط هرچه سریع تر فراهم گردد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1773

به "متناسب سازی میزان تسهیلات بانک های خصوصی با سپرده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متناسب سازی میزان تسهیلات بانک های خصوصی با سپرده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید