فشار ترامپ بر اخراج روسای پنتاگون، اف بی آی و سیا

به گزارش تور گرجستان ارزان، پایگاه خبری هیل به نقل از منابع آگاه گزارش داد، دونالد ترامپ در نظر دارد تا رئیس پنتاگون، مدیر سیا و دیگر مقام های ارشد از جمله مدیر اف بی آی را از پست هایشان برکنار کند.

فشار ترامپ بر اخراج روسای پنتاگون، اف بی آی و سیا

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این در حالیست که روز پنج شنبه، سخنگوی ارشد وزارت دفاع آمریکا گزارش ان بی سی نیوز مبنی بر اینکه مارک اسپر، رئیس پنتاگون نامه استعفایش را تدارک دیده و احساس می نماید جزو مقام هایی است که دونالد ترامپ میخواهد ظرف هفته های آینده او را برکنار کند، رد کرد.

منبع پایگاه خبری هیل گفت، به رغم اظهارنظر اخیر پنتاگون، مارک اسپر به زودی از وزارت دفاع آمریکا برکنار می گردد. با این حال، یک منبع دیگر گفت تا به امروز اتفاقی رخ نداده است.

یکی از دستیاران اعضای کمیته سرویس های مسلح مجلس نمایندگان آمریکا تایید کرد که این نهاد تا این تاریخ از تغییرات قریب الوقوع در پرسنل در راس رهبری پنتاگون بی اطلاع است. جاناتان هافمن، سخنگوی مارک اسپر گفته است که او قصد استعفا ندارد و چنین درخواستی هم از او نشده است.

اسپر و ترامپ در ماه های اخیر اختلافاتی داشته اند، از جمله بر سر تغییر اسامی بعضی از پایگاه های نظامی آمریکا که از نام رهبران کنفدراسیون گرفته شده اند. همچنین رئیس پنتاگون با استقرار نظامی ها برای سرکوب اعتراضات ضد نژادپرستی و اعتراضات به خشونت پلیس که تابستان در چندین شهر مهم آمریکا ادامه داشت، مخالفت کرد.

همچنین درباره اخراج جینا هاسپل، رئیس سیا و کریستوفر رای، مدیر اف بی آی برآورد وجود دارد. براساس گزارش هیل، در کاخ سفید نارضایتی هایی از عملکرد اف بی آی در بحث تحولات سیاسی از جمله عدم ورود اداره تحقیقات فدرال آمریکا به مساله تعاملات تجاری غیرقانونی پسر جو بایدن و امتناع این آژانس از اخراج مقام های مسوول روسیه گیت علیه دونالد ترامپ وجود دارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1599

به "فشار ترامپ بر اخراج روسای پنتاگون، اف بی آی و سیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار ترامپ بر اخراج روسای پنتاگون، اف بی آی و سیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید