فساد سیستماتیک در ایران وجود ندارد، عملکرد دستگاه قضا سبب رضایتمندی عمومی شده است

به گزارش تور گرجستان ارزان، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد سیستماتیک به معنای وجود مفسده در کل نظام به هیچ وجه صحت ندارد، گفت: علت انتشار مصادیق زیادی در مورد مفاسد در جامعه برخورد نظام با فساد است.

فساد سیستماتیک در ایران وجود ندارد، عملکرد دستگاه قضا سبب رضایتمندی عمومی شده است

محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در مصاحبه با خبرنگار حوزه مجلس سیاسی خبرگزاری تور گرجستان ارزان، با تاکید بر اینکه فساد سیستماتیک به معنای وجود مفسده در کل نظام است که به هیچ وجه صحت ندارد، گفت: وجود باندها و گروه هایی که با هماهنگی یکدیگر اقداماتی را انجام داده و تخلفاتی را رقم می زنند قابل انکار نبوده و مصادیقی نیز که در محاکم وجود دارد از این جنس است.

بیشتر بخوانید؛

امین زاده در مصاحبه با تور گرجستان ارزان:بعضی از ابزارهای مبارزه با فساد باید اصلاح شوند/ رئیسی مقابله با فساد را از قوه قضائیه آغاز کرد

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سیستماتیک معمولاً به فسادی گفته می گردد که کل نظام از رآس تا ذیل درگیر آن بوده و همه در حال تحصیل غنایم و امکانات موجود باشند، اضافه کرد: قطعاً چنین موضوعی در جمهوری اسلامی ایران صحت نداشته و چنین فسادی قابل مشاهده نیست.

فرهنگی با تاکید بر اینکه علت انتشار مصادیق زیادی در مورد مفاسد در جامعه برخورد نظام با فساد است، اضافه کرد: اگر این برخوردهای به موقع نبود به طور حتم کسی از وجود فساد در جایی آگاه نبود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که برخورد با نمایندگان در طی دوره نمایندگی آن ها در مجلس قبل چه پیامدی دارد، گفت: برای تخلف هر کسی در کشور راهکاری وجد دارد در مورد نمایندگان نیز همین طور، با توجه به اینکه در قانون اساسی حتی رهبری نیز مصون از پیگرد های قانونی نیست از این رو برخوردها به درستی انجام می گردد.

بیشتر بخوانید؛

تور گرجستان ارزان گزارش می دهد؛ ابطال نظریه فساد سیستماتیک توسط رئیسی/ مردان در سایه سیاست دیگر امان نامه ندارند

وی ادامه داد: برای بعضی تخلفاتی که جنبه جرم ندارند پیش بینی شده در داخل مجلس هیئتی تحت عنوان نظارت بر رفتار نمایندگان شکل بگیرد لذا از این حیث و جهت نیز باید توجه داشت که علاوه بر روال های دستگاه های مختلف در داخل مجلس نیز یک سازوکار داخلی وجود دارد که امیدواریم در این دوره عملکرد این هیئت بهتر نیز باشد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس همچنین با اشاره به عملکرد قابل دفاع رئیس قوه قضاییه در ماه های اخیر، گفت: ما ممنون وی هستیم که در همین دوره نسبتا کوتاه مسئولیت توانستند تا حدودی بر افکار عمومی آثار مثبتی بر جای گذاشته و احساس عمومی را نسبت به گذشته تغییر دهند که نتیجه آن تقویت رضایتمندی مردم است.

4082/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 19 مرداد 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1353

به "فساد سیستماتیک در ایران وجود ندارد، عملکرد دستگاه قضا سبب رضایتمندی عمومی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فساد سیستماتیک در ایران وجود ندارد، عملکرد دستگاه قضا سبب رضایتمندی عمومی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید