فرصت های سرمایه گذاری صنعت ساختمان ایران و افغانستان آنالیز شد

به گزارش تور گرجستان ارزان، نشست مشترک اتاق تعاون ایران با مدیر اجرایی اتحادیه سراسری شرکت های ساختمانی افغانستان با هدف آنالیز فرصت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت ساختمان دو کشور برگزار گردید.

فرصت های سرمایه گذاری صنعت ساختمان ایران و افغانستان آنالیز شد

به گزارش گروه مالی تور گرجستان ارزان به نقل از اتاق تعاون ایران، نمایندگان اتحادیه سراسری شرکت های ساختمانی افغانستان گزارشی از وضعیت صنعت ساختمان در کشور متبوع خود را ارائه و بهره گیری از تجارب و دانش ایران را یک ضرورت توصیف کردند.

علی مطیع جهانی معاونت پشتیبانی، برنامه ریزی و تحقیقات اتاق تعاون ایران نیز در این نشست توضیحات مبسوطی در مورد صندلی نمایشگاه صنعت ساختمان در ایران ارائه کرد وگفت: در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان 25 تفاهم نامه با هیات تجاری افغانستان امضا شده است و جمع کثیری از تجار افغانستان از این نمایشگاه بازدید کردند.

وی ادامه داد: صنعت ساختمان در سال های اخیر در ایران رشد به سزایی داشته است و کشور افغانستان می تواند از تحولات خدمات فنی و مهندسی و تولیدات کشور ایران استفاده کند و این مهم در زمینه صادرات این صنعت به بازار های دوکشور بسایر حایز اهمیت خواهد بود.

این مقام مسئول بر ایجاد بازار های مشترک، برگزاری نمایشگاه های عمران و ساختمان و پذیرش هیات های تجاری بین دو کشور تاکید نموده و در راستای همکاری های مشترک حضور تولیدنمایندگان ایرانی در تکمیل پروژه های عمرانی، شهرسازی و ساختمانی افغانستان را فرصتی مغتنم شمرد.

وی با اشاره به مرز و زبان مشترک دو کشور اظهار داشت: دو کشور می توانند از این مزیت بهره برده و فعالیت گسترده مالی و صادراتی را پایه ریزی نمایند.

در این نشست امضای تفاهم نامه تامین احتیاج های حوزه صنعت ساختمان میان نمایندگان دو کشور در دستور کار نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 706

به "فرصت های سرمایه گذاری صنعت ساختمان ایران و افغانستان آنالیز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصت های سرمایه گذاری صنعت ساختمان ایران و افغانستان آنالیز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید