غربالگری روانی خودکشی در دانشگاه های پزشکی را کاهش داد

به گزارش تور گرجستان ارزان، دکتر محمدرضا فراهانی درباره آخرین شرایط آنالیز طرح سنجش سلامت روان دانشجویان علوم پزشکی و اجرایی تست های غربالگری برای این دانشجویان گفت: غربالگری سنجش سلامت دانشجویان در ابتدای ورود من به حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت بر اساس تست GHQ انجام می شد اما به این نتیجه رسیدیم که این تست غربالگری قادر نیست همه آسیب ها را نشان دهد.

غربالگری روانی خودکشی در دانشگاه های پزشکی را کاهش داد

وی اضافه نمود: یک آنالیز یکساله انجام شد، تست های سلامت روان متعددی آنالیز شدند و در نهایت تست CAQ انتخاب شد. این تست دارای 280 سئوال بود که به نظر زیاد بود و یک مقداری از تعداد سئوالات کم کردیم و در نهایت آن را اجرا کردیم.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت گفت: اکنون در حال آنالیز نتایج تست های GHQ و CAQ و یک تست دیگر هستیم تا بتوانیم برای سال آینده یک تست غربالگری جدید ارائه کنیم.

وی یادآور شد: به نظر می رسد که CAQ قدرت غربالگری اش بیشتر بود و توانستیم تعداد بیشتری از دانشجویان آسیب دیده را شناسایی کنیم و بر اساس آن مصاحبه انجام دهیم. مهمترین اثر این تست این بود که از ابتدای سال گذشته تا به امروز هیچ مورد خودکشی منجر به مرگ در دانشگاه های علوم پزشکی نداشته ایم.

فراهانی افزود: همچنین اجرای این تست غربالگری باعث شد که تعداد بیشتری از دانشجویان علوم پزشکی برای مشاوره معرفی شوند و در واقع 15 درصد از دانشجویانی که در غربالگری شرکت کردند به مراکز مشاوره معرفی شدند.

به گزارش مهر، پرسشنامه تحلیل بالینی Clinical Analysis Questionnaire که به اختصار CAQ نامیده می گردد یک پرسشنامه 272 سوالی است که دارای 28 مقیاس است که 16 مقیاس آن غیر بالینی و 12 مقیاس دیگر آن بالینی است.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1651

به "غربالگری روانی خودکشی در دانشگاه های پزشکی را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غربالگری روانی خودکشی در دانشگاه های پزشکی را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید