عملیات کاشت 100 اصله درخت روت بال

به گزارش تور گرجستان ارزان، به منظور پایداری بهتر و افزایش سرانه فضای سبز، 100 اصله درخت روت بال در خیابان شریعتی منطقه 3 تهران تا سرانجام امسال در حال کاشت است.

عملیات کاشت 100 اصله درخت روت بال

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 3 تهران، مهدی هوشیار معاون خدمات شهری و محیط زیست در این باره گفت: روت بال روش نوینی است که بدون آسیب رسیدن به تنه و ریشه، درخت به همراه ریشه و خاک از محل پرورش به محل کاشت منتقل می گردد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 3 اضافه نمود: با توجه به اینکه در این روش نهال های پرورشی با تنه قوی و تاج پرورش یافته به همراه خاک و ریشه به محل کاشت منتقل می گردد، روش روت بال از موفقیت بالاتری نسبت به کاشت نهال در محل برخوردار است.

او با بیان اینکه استفاده از روش روت بال از هزینه های زائد نگهداری درختان پیشگیری می گردد اضافه نمود: اواخر پاییز تا اوسط اسفندماه بهترین زمان روت بال درختان است اما در صورت ضرورت در سایر ماه های سال هم این روش انجام می گردد.

هوشیار در ادامه اضافه نمود: استفاده از این روش مزایای مختلفی دارد که می توان به افزایش سطح و سرانه فضای سبز، کاهش قطع درختان ناشی از احداث پروژه های شهری، افزایش زیبایی و توازن در منظر شهری، منظرسازی سریع و موفقیت بیشتر نهال های کاشته شده به روش روتبال نسبت به سایر روش های کاشت اشاره نمود.

او در ادامه گفت: به همین دلیل 100 اصله درخت روت بال در خیابان شریعتی در حد فاصل پل سید خندان تا ابتدای بزرگراه شهید همت در حال کاشت است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1860

به "عملیات کاشت 100 اصله درخت روت بال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات کاشت 100 اصله درخت روت بال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید