عراق و انگلیس تفاهم نامه همکاری نظامی امضا کردند

به گزارش تور گرجستان ارزان، وزارت دفاع انگلیس از امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری نظامی وزیران دفاع این کشور و عراق اطلاع داد.

عراق و انگلیس تفاهم نامه همکاری نظامی امضا کردند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش تور گرجستان ارزان، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت دفاع انگلیس اعلام نمود، بن والاس در دیدار با نجاح الشمری، همتای عراقی خود در لندن یادداشت تفاهم نامه همکاری دوجانبه در حوزه دفاعی امضا کردند.

براساس این گزارش، والاس ضمن تأکید بر اهمیت حضور حیاتی نظامیان انگلیسی در عراق در زمینه مبارزه با تروریسم، گفت: ما نه تنها یک ائتلاف ارزشمند بین المللی تشکیل می دهیم بلکه خیابان های خود را با سرکوب ایدئولوژی داعش امن نگه می داریم.

وی در ادامه توضیح داد: گروه های تروریستی داعش و القاعده هنوز هم تهدید به شمار می روند. این تفاهم نامه نشان دهنده عزم دو کشور برای مبارزه شانه به شانه با تهدید تروریسم و همچنین شکل دهنده روابط بلندمدت در حوزه دفاعی است.

والاس همچنین اضافه کرد: در حال حاضر 500 نظامی انگلیسی در عراق مستقر هستند که علاوه بر آموزش سربازان بومی نقش موثری در مبارزه با داعش و سایر گروه های تروریستی دارند. محور این تفاهم نامه در زمینه آموزش نظامی و توسعه زیر ساخت جاسوسی نیروهای امنیتی عراق است.

وزیر دفاع انگلیس در انتها گفت: تاکنون 103 هزار نیروی عراقی را در زمینه مهارت های مهندسی، پزشکی، پیاده نظام و تسلیحات آموزش داده ایم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 545

به "عراق و انگلیس تفاهم نامه همکاری نظامی امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق و انگلیس تفاهم نامه همکاری نظامی امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید