عراق مجددا سفیر ترکیه را احضار کرد

به گزارش تور گرجستان ارزان، سفیر ترکیه در عراق مجددا احضار و یادداشت اعتراضی شدید اللحنی به او داده شد ما از دولت ترکیه می خواهیم دست از اقدامات تشنج آمیز و نقض های مردود بردارد.

عراق مجددا سفیر ترکیه را احضار کرد

وزارت خارجه عراق امروز (پنج شنبه) مجددا سفیر ترکیه را احضار و یادداشت اعتراضی شدید اللحنی را تقدیم او کرد. این وزارتخانه از این کشور خواست دست از اقدامات تحریک آمیز بردارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز عراق، وزارت خارجه این کشور بر لزوم پایبندی ترکیه به توقف حملات و خروج نیروهای متجاوزش از خاک عراق تاکید کرد؛ نیروهایی که روز گذشته عملیات زمینی را از پایگاه نظامی در بعشیقه و غیره شروع کردند.

در این بیانیه آمده است: دولت عراق تاکید می کند، ترکیه باعث افزایش اختلال امنیتی در منطقه مرزی مشترک بین دو کشور شده و همچنین این کشور مسبب امضای طرح صلح با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) در سال 2013 درباره اقامت بسیاری از عناصر این حزب در داخل خاک عراق بدون موافقت یا مشورت با عراق بود، ما در آن زمان به شورای امنیت اعتراض کردیم.

در این بیانیه مطرح شد: سفیر ترکیه در عراق مجددا احضار و یادداشت اعتراضی شدید اللحنی به او داده شد ما از دولت ترکیه می خواهیم دست از اقدامات تشنج آمیز و نقض های مردود بردارد.

این وزارتخانه از آنکارا خواست به ندای عقل گوش دهد و دست از این تجاوزات بردارد، عراق حقوق مشروع خود را برای اتخاذ گام های لازم در راستای حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی اش محفوظ می داند در عین حال از شورای امنیت و سازمان های منطقه ای و بین المللی می خواهد به مسؤولیت هایشان عمل کنند.

وزارت خارجه عراق دو روز پیش نیز سفیر ترکیه را احضار و یادداشت اعتراضی را به او به دلیل نقض های جنگنده های ترکیه داده بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: georgiaro.ir شناسه مطلب: 1368

به "عراق مجددا سفیر ترکیه را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق مجددا سفیر ترکیه را احضار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید